Aranyat hozott az olimpia utolsó napja – 6 arany, 7 ezüst, 6 bronz a párizsi teljesítmény

2024. augusztus 11. – 13:38

Gulyás Michelle nyerte az utolsó magyar érmet, egy aranyat Párizsban – Fotó: Zohra Bensemra / Reuters

Három sportágban is volt még éremesélyes magyar szereplés az olimpia utolsó napján, augusztus 11-én.

Elsőként férfi vízilabdázóink kezdték meg a napot, az Egyesült Államok elleni bronzmeccs végig kiélezett volt, az utolsó negyedben két góllal is vezettünk, a vége 8-8 lett, majd ötméteresek után 11-8-ra nyert Amerika, háromból egy magyar büntető sem ment be a végén. Ezzel a magyar válogatott a negyedik helyen zárta az olimpiát.

A szabadfogású birkózók 65 kilós súlycsoportjában versenyző Muszukajev Iszmail szintén bronzmeccsben volt érdekelt. Muszukajev nagy, 12-6-os hátrányból jött vissza az utolsó másodpercekben, de az albán Islam Dudaev a legvégén egy videózás után nyert, ezzel Muszukajev Tokióhoz hasonlóan Párizsban is ötödik lett.

Öttusa zárta magyar szempontból az olimpiát, Guzi Blanka és Gulyás Michelle lézerlövészetes futása nem sokkal délután 1 óra előtt indult. Gulyás Michelle mind a szombati elődöntőben, mind a szombati döntőben kiváltó teljesítményt nyújtott, amit a körvívásban elért második helyével alapozott meg. A vasárnapi döntő kombinált számát a második helyen kezdte meg, de már az első lövészetnél az élre állt, onnan pedig már ki sem engedte kezéből az olimpiai bajnoki címet. Guzi a negyedik helyen ért be, fantasztikusat javítva, hiszen a 13. helyről indult.

Ezzel Párizsban hat arany-, hét ezüst- és hat bronzérem termett, egyetlen bronzérem híján lemásoltuk a tokiói teljesítményt. Akkor a 15., most eggyel jobb, 14. helyen zártuk az éremtáblát, Üzbegisztán (13.) és Spanyolország (15.) közé ékelődve. A top 10-hez két számjegyű aranyérem kellett idén is.

Aranyérmesek:
Kós Hubert (úszás, 200 m hát)
Férfi párbajtőrcsapat – Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid
Milák Kristóf (úszás, 100 m pillangó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszás, férfi 10 km)
Márton Viviána (taekwondo, 67 kg)
Gulyás Michelle (öttusa)

Márton Viviána – Fotó: Tingshu Wang / Reuters

Ezüstérmesek:
Milák Kristóf (úszás, 200 m pillangó)
Férfi kardcsapat – Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián
Halász Bence (kalapácsvetés)
Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra (kajak-kenu, női K-2 500 m)
Nádas Bence, Tótka Sándor (kajak-kenu, férfi K-2 500 m)
Csipes Tamara (kajak-kenu, női K-1 500 m)
Varga Ádám (kajak-kenu, férfi K-1 1000 m)

Bronzérmesek:
Muhari Eszter (párbajtőr, egyéni)
Major Veronika (sportpisztoly)
Női kajak négyes – Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra
Pupp Noémi, Fojt Sára (kajak-kenu, női K-2 500 m)
Betlehem Dávid (nyílt vízi úszás, férfi 10 km)
Kopasz Bálint (kajak-kenu, férfi K-1 1000 m)

Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid – Fotó: Siphiwe Sibeko / Reuters

4. helyezettek:
Andrásfi Tibor (párbajtőr, egyéni)
Németh Nándor (úszás, 100 m gyors)
Valter Attila (országúti kerékpár, férfi mezőnyverseny)
Vas Blanka (országúti kerékpár, női mezőnyverseny)
Betlehem Dávid (úszás, 1500 méter gyors)
Vadnai Jonatán (vitorlázás, ILCA 7)
Kiss Ágnes, Nagy Bianka (kajak-kenu, női C-2 500 m)
Férfi vízilabda-válogatott – Angyal Dániel, Bányai Márk, Fekete Gergő, Hárai Balázs, Jansik Szilárd, Manhercz Krisztián, Molnár Erik, Nagy Ádám, Varga Dénes, Vámos Márton, Vigvári Vince, Vogel Soma, Zalánki Gergő
Guzi Blanka (öttusa)

5. helyezettek:
Pupp Réka (cselgáncs, 52 kg)
Kovács Richárd (ökölvívás, 63,5 kg)
Hámori Luca (ökölvívás, 66 kg)
Fábián Bettina (nyílt vízi úszás, női 10 km)
Losonczi Dávid (birkózás, kötöttfogás, 87 kg)
Női vízilabda-válogatott – Magyari Alda, Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Gurisatti Gréta, Mahieu Geraldine, Parkes Rebecca, Horváth Brigitta, Keszthelyi Rita, Leimeter Dóra, Rybanska Natasa, Faragó Kamilla, Garda Krisztina, Neszmély Boglárka
Muszukajev Iszmail (birkózás, szabadfogás, 65 kg)

6. helyezettek:
Női 4x200 m gyorsváltó – Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna (úszás)
Női kardcsapat – Márton Anna, Szűcs Luca, Pusztai Liza, Battai Sugár
Női kézilabda-válogatott – Albek Anna, Böde-Bíró Blanka, Bordás Réka, Debreczeni-Klivinyi Kinga, Füzi-Tóvizi Petra, Győri-Lukács Viktória, Janurik Kinga, Kácsor Gréta, Klujber Katrin, Kuczora Csenge, Márton Gréta, Papp Nikoletta, Pásztor Noémi, Simon Petra, Szemerey Zsófia, Szöllősi-Schatzl Nadine, Vámos Petra
Adolf Balázs, Hajdu Jonatán (kajak-kenu, férfi C-2 500 m)
Gazsó Alida Dóra (kajak-kenu, női K-1 500 m)