Hatodik lett a női 4x200-as gyorsváltó

2024. augusztus 1. – 22:19

A magyar 4x200-as női gyorsváltó a hatodik lett a párizsi olimpia úszóversenyén.

A váltó második idővel került be a csütörtöki döntőbe, de ez a helyezés csalóka volt, mert a legnagyobb nemzetek a legjobbjaikat pihentették délelőtt. Hogy az ötös pályán indulhattak a magyarok, már egy komoly teljesítmény volt

Pádár Nikolett kezdett, a hatodik helyre hozta be a csapatot, majd őt az Amerikában tanuló Ábrahám Minna Lilla váltotta, aki egy helyet előre lépett négyszáz méter után. Késely Ajna száz méter után a hetedik helyre csúszott vissza, de egy váltót megelőzött, és Ugrai Panna tudta tartani ezt a pozíciót. Hatodikként is fejezték be. 7:50,52-vel értek célba, vagyis majdnem két másodpercet javítottak a délelőtt időköz képest.

A mieink közül Pádár érte el a legjobb időt, a győzelmet Ausztrália szerezte meg.