Egészségügy

Masszív közbeszerzési kartellt leplezett le a GVH, 660 milliós bírságot kaptak a szereplők
Egészségügyi eszközök beszerzésénél játszottak össze. A büntetés úgy lett ekkora, hogy a cégek együttműködése a hatósággal még csökkentette is.
„A fizetésem 40 százalékát is elveszthetem” – általános a kiábrándultság az ápolóknál
Az orvosokkal szemben az ápolók számára csak hátrányokkal jár az új szerződés, így megalázva érzik magukat, akik aláírták. Nem is volt erre mindenki hajlandó.
Ilyen hülye kormány a rendszerváltás óta nem volt – erős ellenzéki mondatok az egészségügyi...
A címadó mondatot Fekete-Győr posztolta. Gyurcsány szerint drámai napokat él az egészségügy, „letaglózóan tragikus helyzetet teremtettek”.
A határon túli magyaroknak köszönhetjük, hogy az orvoshiányunk nem sokkal nagyobb
Keletről nyugatra vándorolnak az orvosok Európában, Magyarország azonban különleges helyzetben van.
Az állam több ponton engedett a tiltakozó orvosoknak, jelentősen emelkednek az ügyeleti díjak
Szeptemberig felülbírálják az ügyeleti díjakat, egyértelműsítik a fizetett pihenőidőre vonatkozó szabályt, a személyes közreműködőként szolgálatot vállaló orvosok ügyeleti díját 30 százalékkal...
Ellenállnak a sürgősségin dolgozók az új szerződésnek, a kamara szerint zajlik az egyeztetés a...
A MOK szerint nem az Országos Kórházi Főigazgatóság a felelős a folyamat csúszásáért.
Orvosi kamara: Ha nem oldják meg az ügyeleti díjakat, veszélybe kerülhet a betegellátás
A jelenlegi állás szerint az orvosoknak ügyeletben alacsonyabb lenne az órabérük márciustól.
Nem akarja lépre csalni az orvosokat a hálapénztilalmat ellenőrző csapat
Az illetékes főosztályt egy olyan rendőr ezredes vezeti, aki azt állítja: soha nem adott még hálapénzt, és soha nem élt még csak szívességi korrupcióval sem az egészségügyben.
Gerő Ernő három évre szemet hunyt a hálapénzezésnek, hetven év lett belőle
Az 1950-ben ingyenessé tett egészségügyben mindenki gyógyíttatni akarta magát. Megjelentek a várólisták, az orvosok leterheltek lettek, de fizetésemelést nem kaphattak, mert a kommunisták egy kicsit...
Kövess minket Facebookon is!