RSS
Orbán Viktor már bizonyított, és senki nem kérdőjelezi meg a múlt héten bejelentett kormánystruktúrát. Ez derült ki hétfőn a Parlamentben, ahol a miniszterelnök megválasztásra érkező kormánypárti politikusok és leendő miniszterek mellett az ország leggazdagabb emberét is kérdeztük.
Habár pár hónappal ezelőtt Tarlós István még keményen kritizálta az utódját, most nyoma sem volt semmilyen ellenségeskedésnek. A volt és a jelenlegi főpolgármester közösen adták át a 3-as metró új állomásait.
Meghökkentő megoldásokkal operáltak a Kálvin tér, a Corvin negyed és a Klinikák állomásainak rekonstrukciójánál. A szombati átadás előtti utolsó simítások idején megnéztük belülről, hogy sikerült az átalakítás.
Elmentünk a felszabadított Kijev melletti ukrán falvakba, ahol nemcsak újabb háborús bűnökről beszéltek nekünk, de azt is megtudtuk, hogy néztek ki az orosz katonák, és miért szerelték le a gáztűzhelyeket. Videó.
Annyira megsemmisült az ellenzék a választáson, hogy ugyanazokat a szövegeket kezdték el mondani, mint 2014-ben. Hiába brutálisan erős a Fidesz, és esik szét éppen teljesen a nagy nehezen összetákolt ellenzéki egység, Orbán ellenfeleinek a következő években is lehetnek lehetőségei.
Az utolsó pár száz méteres emelkedőt néztük meg, először egy profival, aztán telexes biciklisekkel, egészen meglepő megoldásokkal.
Fegyverszünetet jelentett be Lázár János és Márki-Zay Péter a hódmezővásárhelyi megbeszélésük után. Lázár szerint annál nincs jobb pozíció, mint hogy ő verte meg az ellenzék miniszterelnök-jelöltjét, Márki-Zay szerint pedig a kampány olyan volt, mintha valaki parittyával ment volna neki a Wehrmachtnak.
Olyan eseteket gyűjtöttünk össze videónkban, amikor hiába szerettünk volna beszámolni fontos, közérdekű történésekről, nem tudtunk, mert állami szereplők, közszereplők, esetleg a kollégáik korlátozták a munkánkat.
Három év után először volt majális a Városligetben. Romantic, kevert jégkása, ringlispíl és sikolyok egy felszabadult össznépi ünnepségen.
Eljutottunk a tömeges kivégzések helyszínére, ahol durvábban szembesültünk a helyzettel, mint gondoltuk. Rábukkantunk tömegsírra, láttuk az exhumálást, és hogy a városban még mindig találnak újabb áldozatokat. A helyiek döbbenten mesélték, hogy az oroszok tényleg nácikat vártak.
Oroszország mellett tüntettek a Szabadság téren, a szovjet emlékműnél: a tüntetők szerint Amerika érdeke a háború, és Putyin nem tehetett mást, mint hogy támadjon. Eközben ukránpárti ellentüntetést is tartottak, ahol lehülyézték az oroszbarát tábort.
Az oroszok háborús bűnei miatt emlegetett ukrán városban megtudtuk, mit hazudtak az orosz katonáknak a háborúról, hogy néz ki, ha vadászrepülők bombázzák a főutcát, és láttuk, hol bujkáltak a lakók, amikor csecsenek lőtték a várost. Videónk Borogyankából.
Nem jó elfogultságban élni, mondja a közmédiát nemrég a NER-en belül kritizáló Bencsik Gábor. Konszolidációról és jobboldali sajtóról kérdeztük, de beszélt arról is: ekkora Fidesz-győzelem után eljött az ideje a gesztusoknak, és szerinte ez a gondolat a párt vezetésében is megjelent.
A kormányfő politikai igazgatója szerint nem lesz egyszerű, de fogják biztosítani a költségvetési egyensúly fenntartását.
Ha menni, akkor hová? Ha maradni, akkor hogyan? A választások után sok olyan fiatal fejében megfordultak ezek a kérdések, akik nem valamelyik ellenzéki párt elkötelezett szavazói, hanem egyszerűen csak fullasztónak érzik az Orbán-rendszert. Velük beszélgettünk a negyedik kétharmad után.
Az ukrán elnök hétfő esti szokásos videóüzenetében az orosz arzenál kimerüléséről és Ukrajna helyreállításáról is beszélt.
Ukrajnai menekült gyerekeket tanítanak menekült tanárok egy székesfehérvári alapítványi iskolában. Az ukrán mellett magyarul is tanuló diákok és tanáraik elmondták, hogyan jöttek el a háború elől és mi az, ami legjobban hiányzik otthonról.
Idén a 20K mozgalom felhívására az ország minden pontjára találtak ellenzéki szavazatszámlálókat is, a választás napján így több mint húszezer önkéntes, főként városi értelmiségi szavazatszámláló utazott el az ország különböző pontjaira segíteni a választások lebonyolítását. Választási visszaélésekkel nem találkoztak, helyette teljesen más tapasztalatokkal gazdagodtak.
Meg akarja védeni a rezsicsökkentést, Lázár János visszajöhet a kormányba, az ellenzék pedig szedje össze magát – a miniszterelnök hosszan válaszolt a győzelmi sajtótájékoztatóján a magyar és nemzetközi újságírók kérdéseire, ahol azt is hosszan kifejtette, hogy hogyan változott meg a viszonya Oroszországgal. A sajtótájékoztatóból részletes videós összefoglalót készítettünk.
Ungár Péter tartalmi hibákat látott a kampányban, szerinte megélhetésről, nem pedig egészségügyi minisztériumról kellett volna beszélnie az ellenzéknek. Harrach Péter pedig örült volna, ha Márki-Zay Péter több lehetőséget kap a közmédiában.
Egy politikai dráma után nyerte meg az előválasztást, és sokan őt látták a legalkalmasabbnak arra, hogy leváltsa Orbán Viktort. Majd jött a Fidesz-kétharmad. Összefoglaló az elmúlt hónapok videós pillanataiból.
Az ellenzéki szavazók szerint iszonyatosan kiábrándító a helyzet, volt, aki arról beszélt, hogy nemcsak kormányzót kell váltani, hanem népet is. Márki-Zay Péter kimondta: az orbáni szabályok szerinti világban Orbánt nem lehet leváltani. Bemutatjuk, mi történt az ellenzéki eredményvárón, miután kiderült, hogy a Fidesz nagyon elverte a Márki-Zay Péterrel felálló egységes ellenzéket.
Orbán Viktor győzelmi beszéde után arra voltunk kíváncsiak a közönségtől, szerintük milyen irányba megy az ország az újabb Fidesz-kétharmad után, de azt is elmondták nekünk, hogy mivel bántotta meg a fideszeseket Márki-Zay Péter.
Orbán Viktor szavazott az országgyűlési választáson, utána rövid sajtótájékoztatót tartott, ahol kérdezhettünk tőle. Bár a kérdéseink többségére nem válaszolt, azt elmondta, hogy bármi lesz a választás eredménye, el fogja fogadni.
Ukrajna melletti tüntetést tartottak Budapesten, ahova kevesen jöttek el, de Vlagyimir Putyin és a magyar kormány annál keményebb kritikákat kapott – és nem csak a szónokoktól, hanem a tüntetésre érkező ukránoktól is.
A Fidesz székesfehérvári kampányzáróján jártunk, ahol megtudtuk, hogy a V4 olyan, mint egy hosszú házasság, Oroszországgal pedig muszáj fenntartani a kapcsolatot, különben akár meg is fagyhatunk. De találkoztunk olyan fideszessel is, aki csalódott Putyinban.
Orbán Viktor az elmúlt napokban folyamatosan járja az országot és kampányol, az eseményeket a sajtó elől titkolják, és kizárólag zárt körben hirdetik meg. Olvasóink segítségével tudtuk meg, hol kampányol a miniszterelnök, ezért elmentünk két ilyen rendezvényre, hogy aktuális ügyekről kérdezzük.
Az oroszok egy dél-ukrajnai atomerőmű irányába nyomultak, amikor nem várt akadályba ütköztek. Egy városka nem ijedt meg a tankoktól: a polgármester felrobbanttatta a hidat, a lakók együtt építették a védelmet. Megtaláltuk a dühös embert is, aki internetsztár lett, miután a feleségével kiabálva kergették el az állig felfegyverzett oroszokat. Helyszíni videó Vozneszenszkből.
Az MR2 Petőfi teljesen megváltoztatta a magyar könnyűzenét a 2007-es átalakítása után. Csakhogy azóta eltelt 15 év, és jött pár fordulat a rádió történetében. Zenészekkel, egykori rádiósokkal és más fontos szereplőkkel mutatjuk be az aranykort, a bedarálást, és megpróbáljuk kideríteni, hogy mi lesz most a Petőfivel.
A főváros egyik legszorosabb versenye lehet a budapesti 6-os egyéni választókerületben, ahol az egyesült ellenzék egy volt újságírót, Jámbor Andrást indítja a VIII. kerület korábbi fideszes polgármestere, Sára Botond ellen. A végeredménybe itt a kisebb pártok is beleszólhatnak, a Mi Hazánk és az MKKP is az egyik legismertebb politikusát indítja a választókerületben.