A McDonald's ananászos burgerrel akart imponálni a böjtölő keresztényeknek

Könnyen jött, könnyen ment az ananászos hamburger, ami sikertelenül szállt szembe a Filet-O-Fish szendviccsel. Üzleti vetélkedéssel és katolikus hitvitákkal fűszerezett gasztrosztori a hatvanas...

Aki fügét eszik, tényleg darazsakat ropogtat?

Jó eséllyel, de egyáltalán nem biztos. Az viszont igen, hogy a füge papíron nincs meg a fügedarázs nélkül, a darázs pedig a füge nélkül. A végeredmény egy talán kicsit szokatlan, de mindkét félnek...

A kínai császár miatt sárgák a klasszikus grafitceruzák

Bár ma már sok színben kapható ilyen ceruza, a világkiállításra készült sárga változat eredetileg luxust sugárzott, és akkora marketingsiker volt, hogy a gyártó nevet is változtatott miatta.

A birkózó, aki hatvan éven és ötezer meccsen át volt veretlen

A 173 centis Nagy Gama a nehézsúlyban érte el sikereit, nemcsak Indiában, hanem Európában is jól ismerték, Bruce Leet is inspirálta az edzésmódszere. Félelmetes erejéhez félelmetes étrend párosult.

A fa, ami még az atombombát is túléli

Évmilliók viszontagságai készítették fel az ázsiai fafajt, hogy túlélje a földrengést, a szökőárat, a tűzvészt és mint Hirosimában kiderült, az ember által alkotott legpusztítóbb fegyvert is.

Miért csóválják a farkukat a kutyák?

A közismert magyarázat az, hogy ezzel fejezik ki az örömüket, de ennél jóval összetettebb a dolog. Definitív magyarázat még nem is létezik, de elméletek azért vannak.

A tökéletes űrhajósétel a mákos-édesburgonyás gerslisaláta. Naná, hogy kipróbáltuk!

A szuperélelmiszerek maximumát egy tudományos kutatás alapján olyan alapanyagokból rakták össze, amelyek egy űrhajós igényeit a legjobban kielégítik, és odafenn is termeszthetők.

Miközben körülötte tízezrek haltak meg, egy olasz város kitalálta, hogyan játssza ki a fekete halált

Ferrara tanítani való járványvédelmi intézkedésekkel vette fel a harcot a 17. században a pestis ellen. Szigorú karantén- és higiéniai szabályok, viperamérges bedörzsölő és az orvosaik védelme is...

A nedvességet valójában nem is érzékeljük

A nedves érzet csak egy blöff az agyunktól; ezért nem tudjuk tapintással megállapítani például azt, hogy a ruha mennyire száradt meg.

Az apja találta fel a kotyogót, őt pedig abban temették el

Renato Bialettiről mintázták a cég bajszos urát. Amikor 2016-ben meghalt, a családi sírhelyen a cég legismertebb termékében helyezték örök nyugalomra.

Kövess minket Facebookon is!