RSS
Az Elba partján van egy éhségkő, ami ha látszik, cudar idők jönnek. Sajnos amúgy az év egyharmadában látszik.
A Sidewinder sztorija olyan kacifántos, hogy ilyet még kitalálni is nehezen lehetne. Hobbiprojektnek indult, a legfejlettebb légifegyver lett belőle, menet közben kétszer is sikerült lenyúlni, az öröksége pedig a mai napig tart.
Ocean's eleven, 1907, Oroszország: év legnagyobb bűnügyi botránya a hipszterkülsejű Sztálinnal, egy Sztálin-versekért rajongó banki alkalmazottal, egy gránátokkal felrobbantott pénzszállítmánnyal, és a bankjegyeket elégető Leninnel.
Harry Harlow etikailag megkérdőjelezhető kísérleteket végzett majmokon a 20. században: habár sok majom elpusztult vagy traumatizált lett, mégis Harlow tanulmányai bizonyították be először, hogy igenis fontos az anya a gyerek életében.
A kecske-birka hibrid nagyobbra nőtt a többieknél, és szokatlanul magas libidója volt a karámban.
A halrajongó japán császár még 1960-ban tett amerikai látogatásán kapott pár halat Chicago akkori polgármesterétől. A halrajongó politikusok közötti ajándékozás elsőre jó ötletnek tűnt, de a halak aztán megszöktek, végül Japánnak megevéses offenzívát kellett indítania az inváziós faj ellen.
1474-ben a bázeliek már a baziliszkuszoktól tartottak, ezért ítélték halálra az állatot. Évszázadokkal később derült ki, hogy a „kakas” egy hormonzavaros tyúk lehetett.
A csúszós, extrém ellenálló anyagot véletlenül fedezték fel, de aztán fontos szerepet kapott a Manhattan-tervben, hogy a háború után az űrtől a konyhánkig szinte mindenhova beköltözzön.
Az NFL-ben szereplő Dallas Cowboys 2016 óta folyamatosan a lista élén áll, utcahosszal verve a mezőnyt. A sportvilág üzleti felén a sportsiker nem minden. Sőt.
A hetvenes–nyolcvanas években száznál is több Délkelet-Ázsiából Amerikába menekült, életerős, fiatal férfi halt meg álmában, miután rémálmok kezdték gyötörni őket. Ez adta aztán az alapötletet a legendás horrorhős, Freddie Krueger karakteréhez.
A hormonbetegségben szenvedő Mary Ann Bevan méltósággal tűrte, hogy cirkuszban mutogassák, mert csak így tudta eltartani a családját. A végén egy vagyont keresett.
Susan Traversnek kulcsszerepe volt a Bir Hakeim-i ütközetben, később Vietnámban is harcolt.
Az 1930-as években félbehagyott csehországi Borovsko híd korának egyik legmodernebb hídja lett volna. De mi köze Hitlerhez?
A kis goda aerodinamikai felépítése olyan, mint egy vadászgépnek, ráadásul szárazföld sem kell ahhoz, hogy jól tudjon tájékozódni.
Bár még nem volt túl ismert színésznő, maga Marilyn Monroe segített növelni a zöldség népszerűségét Kaliforniában. A megtisztelő címet nem versenyen nyerte el, olcsó reklámfogás volt csupán.
Pontosabban az egyik, félkész állapotban maradt Buran, mert az egyetlen, személyzet nélküli űrrepülést végrehajtó példány 2002-ben megsemmisült. De miért dőlt be a szovjet Buran-program? Hogy lehet, hogy a Buranok pontosan úgy néztek ki, mint az amerikai űrsiklók? És valóban fejlettebbek voltak náluk?
Két évszázad alatt több ezren jelentették egy lófejű sárkány megjelenését. A lény azonban nem az ördög, nem egy befestett kenguru, még csak nem is a chupacabra, hanem csak egy olyan félelem, amely a népi pletykákból nőtt ki.
Annyit mondunk: szamártej.
Takács Károly története filmbe illő. A második világháborúban fogságba esett, utána érte el álmait: két olimpián is ő volt a legjobban célzó pisztolyos. Épp hetven éve, Helsinkiben volt az utolsó nagy győzelme.
De azért nem véletlen a „füled érjen bokáig” mondás.
Eleanor Roosevelt 1933-ban tartotta az első, csak női riportereknek szóló sajtótájékoztatót a Fehér Házban. Az Egyesült Államok egykori first ladyje tizenkét éven át heti rendszerességgel válaszolt a szépségápolást és az aktuálpolitikát érintő kérdésekre is.
Nem volt mit tenni: a leprások épp kifogytak a sörből.
Az akkor még viszonylag ismeretlen gyerekszínész tizenhat éves volt, amikor a mogul meghalt. Utána viszont aláírt tíz évre a Disneyvel.
A barcelonai olimpiára készülő Dream Team utolsó edzésén összecsapott Jordan és Magic Johnson. A nézők nélküli edzőmeccsről 30 éve beszélnek a kosárlabda legendái.
Egy ország gyászolta, amikor elpusztult.
De tényleg van odalenn valami, felhoztak már a mélyből 70 millió angol fontot is, hamis bankjegyekben.
A hangjegyek sokak számára alapból is kibogozhatatlan kódoknak tűnnek, így nem is olyan meglepő, hogy a szovjeteknek nem tűnt fel a turpisság.
A választ Leni Riefenstahl, Hitler kedvenc filmrendezőjének 1936-os olimpia-dokumentumfilmjében kell keresni, ami egyszerre a nácik visszataszító megalomániájának emléke, egy afroamerikai sztáratléta ünneplése és dokumentumfilmes alapvetés.
Ennél ágyasabb nem is lehetne, bár van vele macera.
1879-ben egy richmondi özvegyasszonyt megölt, és feldarabolt a szolgálólánya. A fej holléte több mint 130 évig titok volt.