Újévi koncert Bécsben? Hát persze, hogy ezt is a nácik találták ki

Erőt sugározni és derűre hangolni. Ez volt a célja Joseph Goebbels nemzetiszocialista propagandaminiszternek, amikor kitalálta a bécsi újévi koncerteket. A szent ügy érdekében még azt is birodalmi...

A repülés hőskorának fenegyerekei úgy sétálgattak a repülőgépek szárnyain, mintha csak a közértbe...

A 20. század elejének repülő cirkuszának vakmerő kaszkadőrei kézen álltak, függeszkedtek, repülőről repülőre mászkáltak, sőt, teniszmeccset is imitáltak a duplafedeles gépek szárnyán.

A férfi, akinek kétszer is sikerült bemásznia a Buckingham-palotába, és állítólag II. Erzsébettel...

Az első látogatása közben sajtot dézsmált, bort ivott, és még a trónra is felült állítólag. A második betörésnél már egész messze jutott, a végén a királynő inasa kínálta meg egy pohár whiskyvel,...

A férfi, aki megtalálta a világ legnagyobb aranyrögét, de egy olyan fotó tette híressé, ami nem is...

Bernhardt Otto Holtermann hiába talált társaival egy 286 kilós arany-, kvarc- és palatömböt, végül elszegényedve halt meg. És a leletnél sokkal sokkal jelentősebbek a fényképek, amiket az ablakából...

Az űrben még sírni sem lehet rendesen

Mert nem hullanak a könnyek. A mikrogravitációban senki nem hallja a szipogásod.

Hogy működik az egyirányú tükör?

A fizika törvényei szerint nem létezhet olyan felület, ami egyik irányból átengedi, a másikból visszaveri a fényt, mégis minden zsarufilm kihallgatószobájában ilyen tükör/ablak van.

Azé az Antarktisz, aki teleszüli

Gyerekek is élnek az Antarktiszon, sőt iskola is működik a déli kontinensen. Területi harc importált terhes nőkkel és az első antarktiszi fogantatással két dél-amerikai rivális között.

Skóciában egészen a 20. századig be volt tiltva a karácsony

Először a vikingek hozták a saját szokásaikat, később a presbiteriánus egyház nézte rossz szemmel a decemberi ünneplést. December 25. egészen az 1970-es évekig hivatalosan munkanap maradt Skóciában.

Miért szalon a cukor? És tényleg hungarikum?

Az eredettörténethez köthető egy szerelmes francia cukrászinas és német bevándorlók is, de a karácsonyfán lógó szaloncukor valószínűleg tényleg magyar találmány, amiről már Jókai Mór is írt.

Amikor a hollandok üveggyöngyért megvették Manhattan szigetét az indiánoktól… na, az nem egészen...

A legenda forrása egy szál korabeli levél, mégis benne van a történelemkönyvekben. Pedig esélyes, hogy valójában az indiánok verték át a fehér telepeseket az üzlettel.

Kövess minket Facebookon is!