Infografikánkon láthatja, hogy a nyugati és keleti gyártók hány adagot tudtak kiszállítani a Magyarország által lekötött 26,7 millió vakcinából. Közel két hónapja oltunk, de eddig csak 152 ezren kapták meg mindkét dózist.
oltóanyag
RSS
A háziorvos dönt a gyártói ajánlások alapján. A Telex infógrafikáján megnézheti, kinek melyik oltás a jó.
A CureVac vakcinája a Pfizeréhez és a Modernáéhoz hasonlóan mRNS-alapú.
Terhesség esetén az állatkísérletek nem mutattak káros hatásokat, írta Kemenesi Gábor, aki részt vett az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) konferenciáján.
Eddig hétféle gyártó oltóanyagából, több mint 13 millió főnek elegendő adagot kötött le.
Most 40 800 adag jött, március végéig pedig összesen várhatóan több százezer AstraZeneca oltóanyag érkezik majd az országba.
A Lancetban megjelent előzetes tanulmány szerint az első dózis után a védelem 70 százalék feletti, és a vakcina 67 százalékban véd a betegség átadása ellen.
A Sanofi 125 millió adag vakcina csomagolásával fog besegíteni konkurensének, a Pfizer–BioNTechnek. Németországban az egészségügyi miniszter akár azt is elrendelhetné, hogy a cégek adják át vakcinalicencüket más gyártóknak, és így pörgessék fel a termelést, csakhogy még a vakcina csomagolását sem tudná végezni akárki.
A megszokott ritmushoz képest nagyon felgyorsultak a vakcinatesztelések.
Az EU és az Egyesült Királyság között kiéleződött vakcinaversenynek egyelőre Észak-Írország lehet az áldozata, de a brit miniszterelnök szerint ezzel az uniós intézmények felrúgnák a Brexit-megállapodást.
A szállítás négy szakaszban, négy hónap alatt történik, miután a magyar gyógyszerészeti intézet már engedélyezte az oltóanyagot.
Rendkívüli esetben 28 napról 42 napra is meghosszabbítható a két dózis közötti időtartam.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke szerint a szövetség már az asztalra csapott, így elérték, hogy több hét várakozási idő helyett csak a szállítás lassulása várható a Pfizer-oltóanyag esetében.
Ursula von der Leyen elnök szerint a BioNTech és a Moderna beérkező vakcináival az uniós lakosság több mint 85 százalékát be tudják oltani. Nehéz feladat, de megugorható, hogy nyárra ebből meglegyen a lakosság 70 százaléka, ehhez közösen kell dolgozni.
Sztella Kiriakídisz szerint hat gyártóval már szerződésük van, kettővel megállapodtak, így az Európai Unió akár 2,5 milliárd adag biztonságos oltóanyaghoz férhet hozzá.
Ugyanakkor az eddigi teszteredmények nem fedik le az összes módosulást.
Az új variáns szerinte nem tette hatástalanná a vakcinát.
Az első dózist egy 82 éves nyugdíjas karbantartó kapta meg.
Az infektológus azt mondta: az oltás ellenére is lehet olyan, hogy valaki elkapja a koronavírust, de nem lesznek súlyos tünetei.
Az operatív törzs tájékoztatóján az is elhangzott, hogy a lakosság 60 százalékát kell beoltani a nyájimmunitás eléréséhez, az eddig ezen átesett egészségügyi dolgozóknál pedig nem jelentkeztek mellékhatások.
A rangos tudományos magazin szerint példátlan együttműködés eredményeként jöhetett létre a vakcina.
Elindult a kormány hivatalos regisztrációs oldala.