Valóban pattognak a petefészkek és erősödnek az erekciók a sertéshústól?
Az agrártárca több sertéshús fogyasztására szólította fel a lakosságot, mondván, ettől nemcsak általában leszünk egészségesebbek, de a termékenységnek is jót tesz. Igaz ez? Kell a tányérunkra több...
Egészen más az étel íze, ha forrón vagy hidegen esszük
Nyáron hidegen is megesszük a tökfőzeléket, sőt egy csomó mást is – de hogyan befolyásolja az ízérzékelésünket az, hogy egy étel fagyos, forró, langyos, esetleg ezek keveréke?
A gíroszok és dönerek egyszerre vadiújak és ősiek – és otthon is elkészíthetők!
Bár a húsok nyárson sütése talán a legősibb ételkészítési módszer, a dönerek és gíroszok utcán, könyékig szószosan fogyasztandó formája modern európai találmány. Két módszert is kipróbáltunk az...
Ingyen gyümölcshöz vezet a térkép, amit két srác rakott össze hobbiból
A Gyümölcs Térképre olyan fákat regisztrálnak, amelyek közterületen állnak, gyümölcsöt teremnek, és szabadon lehet szedni róluk, hiszen, ahogy az ötletgazdák mondják, a gyümölcs nem a...
Az egyik legősibb fagyi tojás nélkül lesz szuperkrémes
Nem az olasz gelato a legrégebbi tejes fagylalt, hanem a kulfi, amihez hosszú órákon át kell elpárologtatni a tej víztartalmát, cserébe iszonyú jó. A hosszú órák pedig több módon is lerövidíthetők.
Könnyen lehet, hogy eddig rosszul ette a fehér kolbászt
A Deutsche Welle riportjából kiderül, hogyan kell.
A (nem) kovászos uborka, amire csak egy napot kell várni
Savanyú (erjesztett, fermentált, kovászos) uborkát akar, de nincs hozzá egyheti türelme? Erre az esetre találták ki a türelmetlen kelet-európaiak a sós uborkát, ami 24 óra alatt megvan.
Málna alig, fekete ribizli talán egyáltalán nem terem a jövőben Magyarországon
A magyar málna-, ribizli- és szedertermelés is óriási kihívásokkal küzd, a nyolcvanas évekhez képest 90 százalékkal kevesebb málnásunk van. A vegyszerezett import pedig kevesebb ízt és tápanyagot...
Egészen az ötvenes évekig bort kaptak a francia gyerekek az ebédjük mellé az iskolában
Nem azért szolgáltak fel alkoholt a gyerekeknek, hogy elbódítsák őket, hanem mert valóban hittek benne, hogy egészséges, és a szokás fontos gasztrokulturális gesztus is lehetett.
Nem egy királynő, hanem egy por feltalálója kellett ehhez a csodálatos tortához
Viktóriáról nevezték el, pedig igazából a sütőpor feltalálójáé az érdem, meg a nyári bogyósgyümölcs-szezoné. Egy nehezen elrontható torta, amihez a tojásokat sem kell szétválasztani!













