Az orosz sajtó szerint nem droggal, szívgyógyszerrel bukott le a 15 éves műkorcsolyázó sztárjuk
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság egyelőre még azt sem árulta el, ki miatt kellett elhalasztani a csapatverseny éremátadóját. Kamila Valijeva közben készül az egyéni számára.
Lehetetlenül kis különbséggel dőlt el a női sífutók időfutama
A norvég Johaug jól hajrázva második aranyát nyerte Pekingben, a finn Niskanen hiába volt előnyben, a tizedek rossz végére került. Pónya Sára a 97. 10 kilométeren.
A japán címvédő megpróbálta a történelmi négyfordulatos ugrást, de esés lett a vége
Hanju Juzuru már nem nyerhetett olimpiát műkorcsolyázásban, de a legnehezebb ugrást, a kvadra axelt be akarta mutatni. A bajnok végül Nathan Chen lett tökéletes ugrásaival.
Elsikkasztott papír, adminisztrációs hiba: hosszú a lista az elveszett magyar olimpiai aranyakról
1924-ben egy súlyos adminisztrációs hiba miatt lett ezüstérmes Somfay Elemér, míg Rozsnyói Sándor, ha azt mondja 1956-ban, hogy meglökték, akkor ő a bajnok, de a becsületes utat választotta. A...
Az oroszok 15 éves műkorcsolyázója kerülhetett doppingügybe, rekreációs drogot fogyaszthatott
Az oroszok nyerték a csapatversenyt az olimpián, de nem vehették át eddig az érmüket. A legjobbjuk, Kamila Valijeva került doppinggyanúba.
Liu Shaoang negyedik az 1500 méter olimpiai döntőjében
A koreai Hvang taktikus versenyzéssel leszakította magáról a riválisait, és simán nyert. A döntőben nem kellett videózni, sportszerű finálé volt. Liu Shaolin Sándor a hatodik helyen végzett.
A két Liu testvér döntős 1500 méteren a pekingi olimpián
A rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaolin olimpiai csúccsal nyerte negyeddöntőjét, Liu Shaoang a második helyen lépett tovább, Krueger a harmadikon. Az elődöntőből Liu Shaoang tökéletesen...
Tizenhat éve nagyképűsködése miatt bukta el az aranyat, azóta küzdött, hogy olimpiai bajnok legyen
A snowboard krosszos Lindsey Jacobellis 2006-ban túl hamar érezte bajnoknak magát, aztán a következő három olimpián érmet sem nyert.
A téli olimpia legextrémebb helyszíne akár az Inotai hőerőműben is lehetne
A téli olimpia egyetlen belvárosi helyszínét egy rozsdaövezetben jelölték ki. A síakrobaták havas hegyek helyett hűtőtornyok árnyékában ugrálnak.
Először volt magyar snowboardos félcsőben olimpián, Kozuback Kamilla a 19. lett
A 17 éves hódeszkás második versenyszámában indult Pekingben, a döntőre nem volt igazán esélyes.