Nemzeti Választási Iroda
NVI: A technikai hibák nem akadályozták a választási bizottság ülésének szabályszerű lebonyolítását
Az online videokonferenciák velejárója, hogy néha akadozik a hang, nem történt botrány az NVB ülésén – reagált Csárdi Antal vádjaira a választási iroda.
Ha szkítának érzi magát, eljött az ön ideje!
Aláírásgyűjtés indult, hogy törvényben elismert nemzetiséggé nyilvánítsák Magyarországon a szkítákat.
A vagyonnyilatkozatok szigorúbb ellenőrzéséről kezdeményezett népszavazáshoz gyűjt aláírásokat egy...
A Nemzeti Választási Bizottság hitelesítette Dani Miklósné kérdését.
A választási bizottság nem hitelesítette a Pedagógusok Szakszervezetének egyetlen népszavazási...
Öt kérdést adtak be az alelnökök még márciusban.
Az NVI örül, hogy ilyen sok tagja lesz a szavazatszámláló bizottságoknak, és bízik benne, hogy így...
A szavazatszámlálóknak a pártatlanságot kell megtestesíteniük, ez a megjelenésükre is vonatkozik – írják többek között friss közleményükben.
Néhány külföldi szavazóhoz nem érkezett meg a levélszavazáshoz szükséges csomag, az ő voksuk el is...
A TASZ szerint nem tömeges, de létező jelenségről van szó, ami Nyugaton élő magyarokat érint.
Feljelentést tett a Nemzeti Választási Iroda a kidobott erdélyi levélszavazatok miatt
A szavazási levélcsomagot postai úton is célba juttathatják a választók, ez garantálja, hogy a feladott küldemény sértetlenül megérkezzen – írták.
Szerbiában tényleg nem a posta viszi ki a levélben szavazóknak a szavazólapokat
A kézbesítőket az NVI figyelmeztette, hogy nem befolyásolhatják a választópolgárok szabad joggyakorlását.
Gattyánék a legnagyobb, a Fidesz a legkisebb bírságot fizeti a le nem adott ajánlóívek miatt
De a Kétfarkúnak is millió fölött kell büntetést fizetnie.
A közmédia a Médiatanácshoz és az NVB-hez fordul, mert úgy érzik, az ellenzék politikailag támadja...
Elfogadhatatlannak tartják, hogy „a baloldal a független média intézményrendszerét támadja”.









