Atlétikai vb 2023

RSS

Kevésen múlt a világcsúcs, Duplantis egyszemélyes show-t csinált a rúdugrásból

A svéd atléta 610 centiméterrel lett világbajnok. Amikor már csak egyedül maradt versenyben, egy centit próbált javítani saját világrekordján.

A magyar női 4x400-as váltó 43, a férfi 24 éves országos csúcsot döntött meg az atlétikai vb-n

A továbbjutás nem jött össze egyik magyar váltónak sem, de szenzációs időeredményekkel búcsúztak a világbajnokságtól.

Márton Anita: 23 év tapasztalata ellenére is megvolt bennem az izgalom

A vb-ezüstérmes súlylökőnek Budapesten nem sikerült a döntőbe jutás, de már annak is örült, hogy hazai vb-n versenyzett.

Számítógépes játékként fogta fel a vb-maratont a legjobb magyar futó

Szabó Nóra jó versenyzéssel 24. lett a világbajnokságon, a mezőny legidősebbje, Kovács-Garami Katalin pedig az 57. Etióp győzelem született a 42 kilométeres futásban.

Rövidítették az atlétikai vb amatőr versenyének hosszát a hőségriadó miatt

A szervezők csak azoknak ajánlják a versenyt, akik hozzászoktak a futáshoz meleg időben.

Eufóriát és megdöbbenést hoztak az utolsó kísérletek az atlétikai vb-n

Női hármasugrásban a vb-címvédő pocsékul szerepelt a legutolsó ugrásáig. Gerelyhajításban is drámai lett a végkifejlet.

Noah Lyles megcsinálta a sprint duplát, amire utoljára Usain Bolt volt képes

Az amerikai sprinter a 100 méter után a 200-at is megnyerte a budapesti atlétikai világbajnokságon. 2015-ben volt utoljára ilyen dupla vb-n.

Országos csúcsot repesztett a női 4x100 méteres váltó az atlétikai vb-n

A csapat 11 századmásodpercet javított a korábbi rekordon, de ez sem ért döntőt. A férfi váltó 40 másodpercen belül futott, távol volt a döntőtől.

Csalók próbálnak hamis jegyeket eladni az atlétikai világbajnokságra

A csalók drágábban, többszörösen másolt belépőket kínálnak a vásárlóknak.

330 sportolónk halt meg a háborúban, még jó, hogy nem akarunk az oroszok mellett futni a pályán!

Külföldre menekült csapattagok, lerombolt sportpályák, folyton megszólaló légiriadó – mostoha körülmények között edzenek az ukrán sportolók, most mégis itt vannak az atlétikai vébén. Arról kérdeztük...