Vállalat

Miért van ekkora vérengzés a fideszes médiánál?
A Mediaworks-csoportnak úgy kellene hirtelen piaci alapon működnie, hogy eddig ennek morzsáit sem láthattuk, hiszen mások voltak a szempontok. A Balásy-cégek milliárdjai már most is nagyon hiányoznak.
A Lime nem közlekedési cégként próbál minél több pénzt bevonni
A társaság a Nasdaq-ra vezeti be részvényeit, értéke 1,66 milliárd dollár is lehet, holott még egyetlen cent adózott nyereséget sem termelt. Kérdés, hogy eléggé technológiai cég-e a befektetők...
NER-es és külföldi cégek nyerhetnek az óriásplakátok fővárosi eltüntetésén
A Fővárosi Önkormányzat szerint végre nincs politikai akadálya a városképi és közlekedésbiztonsági szempontok érvényesítésének, a végén mégis az eddigi nagy szereplők pozíciója válhat még erősebbé.
Veszprém mutathatja meg, milyen jövő vár a NER-es építőiparra
A választások után nyert 24 milliárdos közbeszerzést a NER egyik fontos építőcége. A pénz azonban még nincs meg a projekthez, azt a kormánytól várnák. Érdekes tesztje lehet ez a szektornak.
Nem sokkal a letartóztatások előtt szerződött 9 milliárdra a XIII. kerület a parkfenntartási...
A szerződést utólag csak akkor lehetne felmondani, ha a cég nem vagy rosszul végezné a munkáját. A kerület több tízmilliárd forintra szerződött a vállalattal az elmúlt években. Ez már a negyedik...
Jön a pénz, de olyan támogatási rendszer is kell, ami lendületet ad a magyar cégeknek
Ismét lesznek uniós pénzek a vállalati fejlesztések támogatásához, és jó lenne, ha ezek a növekedés, a felzárkózás forrásává válnának, nem pedig csak lehívnánk őket.
Vége a pénzügyi örökmozgónak, kicsit nehezebb lesz vállalkozni Magyarországon
Végéhez közelít az olcsó vállalati hitelek másfél évtizedes időszaka. Ami válságkezelési eszközként indokolható, az hosszabb távon elkényelmesíti a cégeket, ráadásul százmilliárdokba kerül az...
Tízmilliárdot fizetett fejőstehén cége Mészárosnak, és kölcsönadott valakinek háromszor annyit
Mészáros Lőrincnek és családjának az elmúlt nyolc évben 150 milliárd forintnyi osztalékot hozott az állami és uniós megbízásokból élő V-Híd Zrt.
Sok élelmiszer lett olcsóbb a boltokban, de ennek a magyar termelők ihatják meg a levét
Az árrésstop és az erős forint kombinációja az importtermékek felé tereli a boltokat, a magyar agrárium és élelmiszeripar kárára.
Kifulladt a növekedés, csúsznak le a magyar webshopok, a Temu tarol az e-kereskedelemben
Sokkal gyorsabban nő a Temu, mint a piacméret, vagyis a versenytársak elől viszi el a magyar vásárlókat.
Kövess minket Facebookon is!