Friss hírek
Rekorddöntő pénzszórásból lép vissza az új kormány a vállalati támogatásoknál
A tavalyi rekordösszeg közel felét mindössze 15 hét alatt költötték el Szijjártóék beruházástámogatásra idén. Megfigyelhető a hangsúlyeltolódás, ám a Tisza teljes paradigmaváltást ígér.
Gyors ütemben használja ki a spórolási lehetőséget az állampapíroknál a kormányzat
Péntektől rövid időn belül másodszor csökken a lakossági állampapírok kamata. Jövőre már egy közmédiányi kiadást takaríthat meg az állam, ha marad az olcsóbb finanszírozás.
Milliárdokat spórolhat a közmédia a magyar foci közvetítési jogain
Tovább húzódik a tender, a legvalószínűbb kimenetelnek az tűnik, hogy a jogok maradnak az MTVA-nál, de a közmédia alsó hangon 3,5-4 milliárd forinttal kevesebbet fizet majd ezekért, mint eddig.
Túlárazás, értelmetlenség, politikai vetítés: a NER emlékműve lesz a mohácsi híd
Pontosan tudta az előző kormány, hogy semmi sem indokolja a mohácsi híd és a kapcsolódó alföldi utak kétszer kétsávos kiépítését, mégis újabb tízmilliárdokat tolt bele közvetlenül a választás előtt.
Hamarosan a kormány elé kerül a gyerektelen babaváró hitelesek ügye
Jelen állás szerint akár 3,5 millió forintot is vissza kell fizetniük július 1. után azoknak, akiknek nem született gyereke. A jegybank adatai szerint csaknem 25 ezer családot érint a probléma.
Fordulóponthoz érkezett a magánkórházak piaca
Két nagy felvásárlás is jelzi az erőforrások egyesítésének szükségét, miközben még nem tudni, hogy az új kormány átírja-e a játékszabályokat.
Olyan erős a forint, hogy bezsákolnak devizából a magyarok
Olyan euróárfolyamot láthatunk hetek óta, amire az elmúlt években még álmainkban sem gondoltunk.
Elromlott a napelem, a telepítő cég megszűnt, a kínai gyártó elérhetetlen, mit lehet tenni?
A legalább 25 évre tervezett termék pár év alatt elromlott, a jótállás érvényesítése zsákutcába futott.
A hazai áramtermelés több mint felét a megújulók adták májusban
Eddig egyszer fordult elő 50 százalék feletti havi mutató, tavaly júniusban, de a mostanitól akkor is elmaradt a megújulók részesedése.
Látványos grafikon arról, hogyan ömlött a pénz a fociba a Fidesz-éra alatt
A Fidesz-kormányzat alatt az NB I. bevétele úgy is közel kilencszeresére nőtt, hogy menet közben 16-ról 12 csapatosra szűkítették a mezőnyt.









