Napelem
Uniós pénzből telepítettek napelemeket a Fradi-stadion tetejére
1350 panel került fel a Groupama Arénára, amivel a stadion energiafelhasználásának 15-17 százalékát tudják biztosítani.
Amíg marad a rezsicsökkentés, a napelemesek nem számíthatnak korrektebb elszámolásra
A tíz évig megmaradó szaldóval a Fidesz végül nem 230 ezer, csak 5 ezer háztartásnyi embert bőszített fel. Ugyanakkor az energiaszakma képviselői úgy érzik, csak eltoltunk, szőnyeg alá sepertünk...
A most bejelentett napelemes elszámolás mindenkit a gázfűtéshez szegez
Lenne értelme elmozdulni a napelemes elektromos fűtési megoldások felé, de a most bejelentett számok alapján ezt nem támogatja az állam.
Új napelempályázatot indít a kormány, az akkutelepítést ösztönzik vele
A 75 milliárd forintos támogatási programban panelek és a tárolók együttes építésére lehet pályázni. Január 1-jétől a háztartási méretű kiserőművek betáplálási korlátozását is feloldják.
Van megoldás arra, hogy mindenki jól járjon a háztartási napelemekkel
A nyári napenergiás plusztermelés téli eltárolása irreális, ám a hálózatba kötött otthoni akkumulátorok a lakosságnak és az országnak is rengeteg hasznot hozhatnak.
Steiner Attila: A napelemeseknek nem kell a termelés után rendszerhasználati díjat fizetni
A friss napelemrendeletek félreértésre adtak okot, az államtitkár most tisztázta a kérdést.
Nem helyes potyautasnak hívni a napelemeseket
A beruházók egy államilag szabályozott rendszerbe fektettek be jogszabályok és a jogalkotó nyilatkozatai alapján, és nem felelőtlenül hoztak egy rossz döntést.
Teligáz, majd satufék: ilyen az, amikor a napelemesekkel szembejön a rezsivalóság
Csak 5 forintot kapnak majd a napelemesek az általuk megtermelt és rendszerbe táplált áramért a bruttó elszámolásban. Viszont, ha ők fogyasztanak, az 36 forintba fáj. Hogy alakulhatott ki ez a...
Dzsungellé vált a napelemes szabályozás, nehezebb lesz az érdekvédelem
Szappanopera-szerű fordulatok után egyre inkább átláthatatlan lesz az egyszerűnek indult szabályozás.
Kijött a napelemes rendelet: marad az éves szaldó, lehet pezsgőt bontani, de egy fura zavar így is...
A napelemes rendszerek tulajdonosai örülhetnek, a kormány meghátrált, nem rontja el a már megépített napelemes rendszerek megtérülését. De van egy olyan pont, amit sürgősen tisztázni kellene, mert...









