Eliud Kipchoge

RSS

Eliud Kipchoge a hőségben is könnyed versenyzéssel őrizte meg a maratonfutás trónját

A kenyai az utolsó 11 kilométert már egyedül futotta, megdöbbentő magabiztossággal nyert a nehéz szapporói körülmények ellenére is. A hőségben a mezőny negyede nem ért célba. Kipchoge a harmadik olyan maratonista, aki megvédte a címét.

Győzelemmel és szuper idővel tért vissza a maraton királya

Eliud Kipchoge hét éven át volt veretlen, de októberben pocsék versenyt futott. Most egy lezárt repülőtéren körözve bizonyította be, hogy még mindig ő a főnök 42,2 kilométeren.

Nem a csodacipő miatt kapott ki a maratonkirály

A legjobb maratonfutó, Eliud Kipchoge életében először nem lett dobogós egy maratonon, miután görcsöt kapott a londoni versenyen. Ráadásul ismét felszínre jött a vita, hogy fairnek számítanak-e az általa használt különleges cipők.

Hét év után győzték le maratonon Kipchogét, csak nyolcadik lett Londonban

A világcsúcstartó és négyszeres londoni győztes kenyai 38 kilométernél szakadt le. Kitata szoros hajrában nyert.