„Az Adatvédelem Napja egy nemzetközi ünnepnap, melyet minden évben január 28-án ünneplünk és elsődleges célja a figyelem felkeltése és a kialakult jó gyakorlatok népszerűsítése az adatvédelem területén” – kezdi álmosító mondandóját mézesmázos szavakkal a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Kicsit még szöszmötölve tereli el a figyelmet sikeres koordinációról, egységes fellépésről, GDPR-ról írva, hogy a gyanútlan minisztériumi dolgozó mit sem sejtve indítsa el a NAIH videóját, hogy aztán ilyen gyomrosként ható mondatokat halljon benne:
Foglalkoztatnak a közügyek? A vélemény és sajtószabadság? Ehhez adatok kellenek! Méghozzá gyorsan, pontosan, hiteles forrásból. Ez az információszabadság!
Szegény dolgozónak még felsikoltania sincs ideje, hogy „Ember, most jövök ki a pdf fénymásolatának szkenneléséből!” – máris jön a következű rúgás:
Amikor szabadon hozzáférhetünk a mindannyiunkat érintő közügyek, a környezet és a közszolgáltatások adataihoz, tájékozottan vehetünk részt a közéleti, közösségi vitákban!
A NAIH kihasználja a még fekete filcével is védekezni képtelen hatósági dolgozó védtelen helyzetét, hogy ezzel végső, gyilkos mondattal hatoljon be a folyamatos titkosításban eltompult agyába:
Kérdeznünk kell, élni az adatigénylés lehetőségével!
MEGAKOMBÓ, KO!
„Boldog Adatvédelem Napját kíván a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság” – zárul a közlemény, de valószínűleg mindenki látja maga előtt a füstölgő pisztolycsőbe fújó Tarantino-figurát, és hallja magában a kárörvendő mondatot:
Boldog Adatvédelem Napját, MTHRFCKR!
Íme néhány, a témához lazán kapcsolódó cikkünk:
- 97 nap várakozás után ezt kaptuk kataügyben hatástanulmány helyett
- Csúcsra járatott titkolózás: bírósági eljáráshoz se adható ki, hogy mi alapján döntött az operatív törzs
- Nem adja ki a koncessziós iroda, miért éri meg 35 évre egy nyertesnek adni az autópálya-építést
- Zseniális megoldással járt túl a kíváncsi újságírók eszén a Népegészségügyi Központ trollja
- 2030-ig titkolják, mikor mi alapján döntött az operatív törzs
- A vadászati kiállítás szervezői nem árulják el, hogy milyen tanulmányokra fizettek ki több tízmillió forintot
- Mostantól akár hatszor annyi idő alatt adja ki az állam a közérdekű adatokat