RSS
Ruhatenger szennyezi a Földet. Ebben is, ahogy a magyar divatiparban, csak pár dolognak kellene megváltoznia ahhoz, hogy jobbra forduljanak a dolgok, azoknak viszont azonnal.
„Az ujjpercek elhasználódnak, ez elég jellemző a varrónőkre. Egészen addig fáj, ameddig a vége meg nem görbül.” Sok magyar varrónő mindennap több olyan ruhát készít, amelyből élete során egyet sem...
Az nem derül ki a tervezetből, hogy pontosan mit nem lenne szabad hordani, amit többen aggasztónak is találnak az országban.
A hétvégi Budapest Central European Fashion Week apropóján megnéztük, vajon miért hagyja ki az állami divatirányítás az egyik legnagyobb ziccert.
Egy esküvőn tűnt fel, de utólag úgy néz ki, jobb lett volna, ha nem kötik meg azt a házasságot: a férj egy évtizeden át bántalmazta a feleségét.
A kilyukadt, kiszakadt ruhákat és cipőket a vásárlók így talán nem dobják ki.
Nagy Réka két vendégével a divatipar aktuális ökológiai kérdéseit járja körbe: böngészési trendekből kreált ultra fast fashion darabok, turizás mint önbecsapás, adományruhákból álló szeméthegyek...
A több hónapon át tartó FAKESTAR elnevezésű nemzetközi műveletet az Europol kezdeményezte.
A fiatal nő az iráni kivégzésekre akarta felhívni a figyelmet, de a fesztivál biztonsági őrei nem engedték, hogy a ruha hátára írt feliratot is megmutassa.
A nyaknál és a hónaljaknál is alapból ott vannak a jó nagy verejtékfoltok.