Az úgynevezett rekombináns hibridet Kaliforniában azonosították, de egyelőre csak egyetlen esetben.
mutáció
RSS
Ugyanaz a tüskefehérje-mutáció jellemző rá, mint a korábban talált brit variánsra.
Az Európai Bizottság egészségügyi biztosa, Sztella Kiriakídisz azt is hozzátette, hogy szerinte az európai oltási stratégia sikeres.
Akkor sincs minden veszve. De hogy lehet kiszámolni egy vakcina hatásosságát? És ez mitől más, mint az eredményessége? Baj-e, hogy nem mindegyik vakcina 95 százalékban véd? Egyáltalán ezen múlik-e, hogy sikerült-e a vakcinákkal felszámolni a járványt? Összeszedtük, amit az oltások hatásosságáról tudni érdemes.
Mind tünetmentesek vagy enyhe tüneteket produkálnak, a helyi hivatal szerint ez az oltás pozitív hatásának tulajdonítható.
15 millió állatot öltek meg a kormány novemberi rendelete alapján, miután az állományban a koronavírus különböző mutációit mutatták ki.
Boris Johnson miniszterelnök szerint a korai kutatások ezt igazolják.
A Dél-afrikai Köztársaság vezető epidemiológusa szerint ezt újabb bizonyítékok támasztják alá.
Az ülést követően a bizottság ajánlásokat tesz közzé a WHO és a tagállamok számára.
A CNN birtokába került jelentés szerint ez is olyan gyorsan terjed, mint a brit variáns.
Erről az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal korábbi vezetője beszélt. A megoldás az oltás lehet, amely a dél-afrikai variáns ellen is védelmet nyújt.
Rusvai Miklós azt mondta a Blikknek, ha a mutáns vírus elterjed, az keresztülhúzza a várakozásokat, azaz a jelenlegi korlátozások mellett is csak lassabban csökkenhet a fertőzések, a betegek és a halálesetek száma.
Az ország keleti részéből származó néhány mintában sikerült kimutatniuk az új változatot.
A héten már lehetnek konkrét laboratóriumi eredmények a vakcinák hatékonyságáról az új törzzsel szemben.
Az Egyesült Államok 3 államában csak olyan eseteknél regisztrálták a vírusváltozatot, ahol a fertőzöttek korábban nem utaztak.
Törökország már december 20-án felfüggesztette a brit repülőjáratokat, mégis bejutottak az országba olyanok, akik a gyorsabban terjedő vírusvariánssal fertőzöttek.
Erre jutottak a pécsi egyetem szakemberei, miután vizsgálták az új mutánsok hazai megjelenését.
A korábbinál sokkal gyorsabban emelkedik a fertőzöttek és a kórházi kezelésre szorulók száma. Üzleteket zárnak be, meghosszabbítják az iskolai szünetet.
Több oka is lehet annak, hogy mitől fertőzőbb egy vírusvariáns egy másiknál, ezt is kutatják még.
Tajvan január 1-jén szigorítja a beutazási korlátozást, csak lakcímmel rendelkezők utazhatnak be.
Három embernél mutatták ki a brit és a dél-afrikai variánst, akik karácsony előtt tértek vissza az országba.
Pekingben már építik az oltóanyag gyártásához szükséges üzemet.
Franciaországban, Svédországban, Spanyolországban, Svájcban és Kanadábanis azonosították már a vírust.
A korlátozás oka a koronavírus mutációja és az áruforgalom akadozása az Egyesült Királyság és Európa között.
Tudományosan a ritka esetek közé tartozik az újrafertőződés: a férfi nyáron tesztekkel igazoltan kigyógyult, három hónappal később a vírus egy másik változatát kapta el.
A most problémát okozó variáns több eddig ismert mutációt gyúrt magába, amivel megnőtt a fertőzőképessége. Gyorsan tud terjedni, de az eddigi adatok alapján nem okoz súlyosabb tüneteket, mint a már ismert változatok. A már meglévő oltások valószínűleg hatásosak lesznek az új mutáns ellen is, de van olyan kutató, aki szerint az első lépéseit láthatjuk annak, hogy a vírus a vakcina kicselezése felé tart.
Nem tudjuk, hogy egészséges fiatalok miért halnak bele a fertőzésbe, néhány 100 éves meg miért éli túl. Nem tudjuk, ki van igazán veszélyben, tehát mindenkire vigyázni kell. Akkor jár el felelősen, ha nem megy el karácsonykor nagycsaládos buliba, akkor sem, ha átesett már a koronavírus-fertőzésen, sőt még akkor sem, ha friss negatív tesztje van.
A koronavírus is sok trükköt bevethet saját túlélése érdekében, de evolúciója az emberiség szempontjából kedvező irányba is fordulhat, szinte észrevétlenné válhat. Már most 12 ezer mutációról tudnak a kutatók, de ezek közül csak néhány tűnik veszélyesnek, a korábbi vakcinafejlesztési tapasztalatok és a most alkalmazott módszer alapján kicsi az esély, hogy ellenálló és durva vírustörzsek veszélyeztessenek minket.
A második hazai járványhullám nagy valószínűséggel nem az első feléledése, állapították meg pécsi, szegedi, debreceni és budapesti kutatók. Több mutáció is van, köztük olyan is, ami kikerüli az immunrendszert, de ez nálunk nem terjedt el. Az oltások fejlesztését emiatt egyelőre nem fenyegeti veszély.
A pécsi virológusok szerint viszont a vakcinafejlesztésnél számolni kell a mutációkkal.