RSS
Az ukrán–amerikai Valentina Lisitsa május 9-én is az orosz agresszoroknak adott koncertet Mariupolban.
Nem várt helyről jöhet gyógyír az április 3. után elkeseredett magyar választók bánatára, már ha valaki vevő a keserű pirulákra: az Amerikai psycho szerzőjének magyarul most megjelent könyve, a társadalmi fejtegetéseket filmkritikával és memoárral keverő Fehér ugyan Trump kapcsán, de mintha hozzájuk is szólna.
A volt MDF-es és DK-s Kerék-Bárczy Szabolcs Antalltól Orbánig ezerszáz közéleti szereplőt vett a tollára az elmúlt közel 30 évből.
Új ékszerrekord született Magyarországon, egy szív alakú nyakékért fizettek ennyit.
Testközelből átélt rendszerváltásról, családon belüli besúgókról, kaotikus szerelmi viszonyokról és az erőszak szexualizálásáról beszélt friss életrajzi könyve apropóján Péterfy Bori, Orbánt viszont nem akarta már megint szóba hozni. Interjú a színész-énekesnővel.
A nyolcvankét éves korában eltávozott színész szabad idejében szívesen zongorázott és megszállott fotós volt.
Egy nem létező műfajban írt magyar színdarab, ami egy „elmúlt világ utolsó másodperceit” rögzíti, és amit öt évvel a frankfurti bemutatója után láthatunk Budapesten is. A Moszkva-Peking Transzszimfóniát a premier előtt néztük meg.
A legnépszerűbbnek választott doktor és kísérője a 60. évforduló alkalmából bukkan fel újra.
A streamingszolgáltatóknak a svájci bevételeik négy százalékát a helyi filmgyártásba kell befektetniük.
A Halálos iramban tizedik részét forgatta arrafele, beugrott a Vatikánba, és ott készültek képek vele, ahol elvileg tilos az ilyesmi.
A 40 éves énekesnő alig egy hónapja jelentette be a terhességét.
Az eseményre a helyi sörfőzde különleges, Arany János portréjával díszített palackozott sört is készített.
„Verecke híres útján fülemben nem ősmagyar dal rivallt, hanem egy sms némasága. Ahogy döcögtem, eszembe jutott, hogy is ne jutott volna, hogy ismertem egy családot, Pöndöreyéket, ami már nincs.” Az e heti Telextárca története egy utazásé, amiben nem az utazás a lényeg.
Szabadsághiányos állapotról és az európai hagyományok összeomlásáról is beszélt az író Veiszer Alinda új műsorában.
A Heinz limitált szériás majonézhabot gyártott egy podcastban elhangzott kósza ötlet nyomán: mi kipróbáltuk, elkészíthető-e, és ha igen, van-e értelme a szpréjonéznek.
Naomi Judd április végén halt meg, a színésznő a család felhatalmazásával most árulta el, hogy öngyilkos lett.
A 228,31 karátos drágakő a várakozásokkal ellentétben nem döntött rekordot a Christie's genfi árverésének sztárja a Vöröskereszt gyémánt elnevezésű drágakő lett.
Olyan vacsorán jártunk, amelyen végigettük az emberi táplálkozás történetét úgy, hogy a végén már azt se tudtuk, mi édes, és mi savanyú.
Május 13-tól vezeti majd a csatorna híradóját.
A csúcsgasztronómiában menő, sok országban ősi hagyomány, itthon egyelőre drága és nehéz feladat ehető bogarakat és kukacokat vásárolni. Kóstoltunk sáskás burritót és lisztkukacos salátát is, hogy önnek már ne kelljen.
Ez minden idők legdrágább, amerikai alkotótól származó műve, és a legdrágább 20. századi műalkotás, amit nyilvános árverésen eladtak.
Hét évvel azután, hogy az akkor 15 éves Arthur lezuhant egy szakadékba.
Nem hozta a várt nézettségi számokat a kormányközeli csatorna. Más platformon folytatják.
A film még odébb van, decemberben jön a mozikba.
11 fős szerkesztőségi stábbal kezdik meg a munkát a közösségi finanszírozásból indult újságnál.
A két színházigazgató meg is indokolta a döntést.
Egy olyan Batman-podcast taszította le a trónról, amelynek eddig két része volt.
Két olyan epres konstrukciót mutatunk, amelyekben a májusi gyümölcs nemcsak dísz, hanem igazi főszereplő. Az egyikben édes, a másikban sós.
A színész 67 éves volt.
A demokratikus ellenzék egykori tagja és Rainer M. János történész arról is beszélt Veiszer Alinda műsorában az HBO sorozatának apropóján, hogy a magyar emlékezetpolitikának milyen hiányosságai vannak.