RSS
Harkiv és Szeverodonyeck környékén nem meglepő látvány egy égő ház, a helyiek vagy óvóhelyeken húzzák meg magukat, vagy elmenekülnek. Mindeközben a kijevi Opera újra megnyitotta kapuit, és folytatja az előadásokat.
A Donbaszban szinte középkori állapotok uralkodnak a szétlőtt városokban, de az emberek élni akarnak, és a borzalmak között is keresik a szórakozást. Putyin sikerről beszél, Ukrajna az unió felé tapogatózik.
A csütörtökön kezdődő, négynapos rendezvénysorozatban csúcsosodnak ki a brit királynő uralkodásának 70. évfordulóját ünneplő események. II. Erzsébet generációkon és a világot teljesen megváltoztató eseményeken átívelő életét és uralkodását tekintjük át képekben a platinajubileumon.
Pénteken az orosz erők elfoglalták a kelet-ukrajnai frontvonalon lévő Szeverodonyeck kétharmadát, valamint a donyecki területen fekvő Liman városát.
A harkivi régió továbbra sem csendes az orosz támadásoktól. Bár Harkivban járnak már a metrók, Kijev példáján már látszik, hogy a romok eltakarítása hosszú időket vesz majd igénybe.
A kikötőváros volt a bázisa az ukrán haderő egyik legharcedzettebb egységének, a hírhedt Azov ezrednek.
Ahogy az oroszok itt-ott visszaszorulnak, az újságírók lassan elkezdhetik dokumentálni a megszállás heteinek, hónapjainak szörnyűségeit.
A nyugat-ukrajnai Lvivben nemcsak az emberek, de az állatok is menedékre lelhetnek. A háború kezdete óta több mint 200 ló fordult meg az egyik ideiglenes menhelyen.
A nap eseményein kívül a kráterpettyes Azovsztal, egy elgondolkoztató orosz katonai graffiti és néhány, otthonából kirakétázott kutya napi képes összeállításunkban.
Kigyulladt olajraktározók, temetés, betört ablaküvegek és kidőlt fák – ilyen Ukrajna több mint két hónappal a háború kezdete után.
Kiégett lakóházak előtti játszóterezés, segélycsomagok, menekülés és golyóálló buszok jelentik sok ukrán számára a valóságot.
Fia koporsójára boruló édesanya, önkéntes takarítók Mariupolban, támadások a vasutak közelében.
Kijevben Mariupol hőseiről neveznek el parkot, míg a főváros környékén továbbra is zajlik a tömegsírok feltárása. Luhanszk és Donyeck térségében egyre több civil áldozatot szed a háború.
Európai gyászvizit a bucsai vérengzés helyszínén, Kramatorszkban félszáz civil halott, Brüsszel figyelmeztette a magyar kormányt, hogy az oroszok elleni szankciókat tartsa be.
Delfinkölykök Odesszában, újszülött gyermekek a kórházakban, és egy macska, ami az emberek között húzza meg magát Mikolajivban a bombázások után: ilyen Ukrajna több mint egy hónappal a háború kezdete után.
Bár a tárgyalások látszólag jó irányba haladnak, a háború nem állt meg. Odesszában szerda éjjel már lövéseket hallottak, Ungváron pedig elkezdték előkészíteni a légópincéket.
Az ukrán fővárosban leporolták a második világháborúból megmaradt tankcsapdákat, míg az EU-s vezetők Versailles-ban tárgyaltak a további szankciókról.
Oroszország 14 nap alatt eljutott addig, hogy tűzszünet idején is civilekre lő, többek közt egy szülészeti klinikára. A háborúban ragadt élet pillanatai a nap képein.
Már 1,2 millió ember hagyta el Ukrajnát a háború elől menekülve, és még mindig tömegek zsúfolódnak a határok felé tartó vonatokra. Aki marad, civilként is háborúra készül, önkéntes katonának áll, golyóálló mellényt varr vagy barikádot épít.
Miközben az orosz erők egyre inkább körbeveszik az ukrán fővárost.
Nagyipari mennyiségű Molotov-koktéllal várják az ukránok a megszálló orosz csapatokat, amelyek amerikai információk szerint minden eddiginél nagyobb harci hullámra készülnek. Már Budapesten is érezni lehet a háborús menekülthullám erejét, az ukrán-magyar határon pedig nem számítanak arra, hogy a tempó alábbhagyna. A hétfői események legfontosabb képei.
A konfliktus megmozgatja a világ vezetői mellett a lakosságot is: folyamatosan áramlanak a menekültek Ukrajnából az ország nyugati szomszédai, így Magyarország felé is. Kijevből viszont már se ki-, se beutazni nem lehet. Miközben Ferenc pápa fegyverszünetre szólított fel, úgy tűnik, csak most jöhet a konfliktus java.
Fotós összeállításunkban az ukrán-orosz háború pénteki eseményeiből válogattunk.
A koronavírus-járvány mellett is számos nem várt esemény uralta rövidebb-hosszabb ideig a híreket a világban 2021-ben. A legfontosabb történések nagy hatású képei közül válogattunk.
Mi lett azokkal az emberekkel, akik a 9/11 ikonikus képein szerepeltek? A porral borított nővel, a papírtörlőt a szája elé tartó férfivel? Kiderült-e valami a lángok elől a biztos halálba ugró irodistákról, és mi lett a hirtelen ötlettől vezérelve a romok közé tűzött zászlóval?
Magyarországot harmincnyolc sportoló képviseli a szeptember 5-ig tartó játékokon, a paralimpiai bizottság elnöke tizenöt éremre számít.
Márkus Bálint állatorvos egy szívférges kutya kezelésekor kezdett bele abba, hogy maga és mások szórakoztatására fotózzon akár 250-szeres tartományban. Munkái között akad kikristályosított mRNS (Covid elleni) vakcina, futurisztikusnak tűnő citromsav és meteorit is.
Tengeri takonynak is nevezett nyálkaréteg terítette be a törökországi tenger partjait, veszélyeztetve ezzel a helyi élővilágot és a halászatból és turizmusból élőket. Már több évtizede probléma a tenger szennyezése, Erdoğan elnök most fellépést ígér.
Szombatra minden korábbinál több, 4187 halálos áldozatot regisztráltak, az új esetek száma napok óta 400 ezer felett Indiában. Hiányzik az oxigén, a szakember és az ágy is. A második hullám javában tombol, de egyes szakértők már a harmadikra figyelmeztetnek.
Sok koronavíruson átesett beteget még hosszú hónapok után is kínoznak szövődmények. Az úgynevezett hosszú Coviddal járó krónikus fáradtság, légszomj és ízületi fájdalmak miatt előfordul, hogy korábban rendszeresen túrázó emberek a lépcsőn sem tudnak lemenni hónapokkal azután, hogy elviekben már legyőzték a vírust. Mások agyködtől és emlékezetkieséstől szenvednek, ami miatt néha azt sem tudják, hol vannak.