Kurvák, gengszterek, piti tolvajok, csalók, mindenféle zűrös alakok, csavargók és elesett emberek, meg persze a szerelem. Nyers és kortárs fotók műfajoktól szabadon Romániából és Moldovából.
Fotó
RSS
Urbán Ádám több mint egy évtizede fotóz cirkuszművészeket, és elsősorban nem arra kíváncsi, hogy mit tudnak az előadásaikon, hanem azt kutatja, mi történik velük, míg szét nem nyílik a függöny. A klasszikus cirkusz lassan a homályba vész, ezért is tartotta fontosnak megörökíteni annak szereplőit.
Tele voltunk tavaly eseményekkel, amelyek egy pillanat alatt járták be az egész világot. A koronavírus-járvány ritka szép pillanatainak egyike pedig mindent vitt a világ legrangosabb sajtófotós versenyén, a World Press Photo Contesten.
Tavaly szinte minden a koronavírus-járványról szólt, de azért voltak más képek is a 39. Magyar Sajtófotó Pályázaton. A győztes fotókból válogattunk.
Karácsony Iván jó húsz évvel ezelőtt mára eltűnt fővárosi műhelyeket, boltokat fotózott. Úgy érezte, hogy ezeket meg kell örökíteni, mert előbb-utóbb majd bezárnak, és teljesen eltűnnek. Kettő kivételével így is lett.
Arra kértük az olvasóinkat, jellemezzék az elmúlt egy évüket: szavakkal, érzésekkel, esetleg rövid történettel, és mindezt egyetlen fotóba sűrítve. Rengeteg fotót kaptunk, amelyen jól látszik, mit vett el, vagy éppen mit adott a járvány. A Telex-olvasók egy éve egy-egy képben.
Ismét frissült a Fortepan, a Fővárosi Fotóipari Vállalat (Főfotó) archívumából 2600 képpel bővült a gyűjtemény. A páratlan kordokumentum valójában a 60-as, 70-es évek szocialista világának termelési naplója.
A kereszténység egyik legfontosabb ünnepére készülődő Szentföld a Reuters képein.
Vagy hazudott a legendás Byrd kapitány? Versenyfutás a levegőben: egy sokat vitatott 1926-os expedíció képei a magyar Hórusz Archívumból.
Csáki László egy fekete iskolai táblára készít krétarajzokat. A fényképezőgéppel rögzített világok a szocialista múlttól a szexelő bodobácsokig a mindennapjaink tipikus jeleneteit keltik életre.
Kárpátalján a Tisza jó kétszáz kilométert kanyarog, mire a magyar határhoz ér. A hegyekből a síkvidékre tartó folyó a határ felé tartva nemcsak egyre nagyobb lesz a mellékfolyóktól, de egyre több szemetet is összegyűjt.
Úgy tűnik, nincs megállás, Kereki Sándor Fortepanra került képei életre keltek, sorra ismerik fel magukat az emberek. Megtudtuk, miről beszélgettek a diplomatatáskákon ülő férfiak, és azt is, melyik tervük nem vált valóra.
Nokdo szigetén a 42 éves lelkész az egyik legfiatalabb lakó. A szigeten lévő kis falu története is jelzi, hogy milyen súlyos mértéket ölt az országban a népességfogyás.
Kováts György egy éve próbálja megszerezni a siófoki mólóról készült képeslapot, melyen Kováts Béla és Nagy Emerencia ajkai festőművész is látható.
A Fortepanba felkerült Kereki-gyűjtemény egyik képének duplacsavaros története, ami még a főszereplő számára is tartogatott meglepetéseket.
A mexikói–amerikai határon menekültek tízezrei próbálnak illegálisan átjutni, kísérleteik sokszor a modern biztonságtechnikai eszközök miatt buknak meg. A hatósági röntgenképek tárgyiasítják a menekülteket, miközben legtöbbjük borzasztó dolgokon megy keresztül. Noelle Mason ezt a kiszolgáltatottságot próbálja meg érzékeltetni speciális fotótechnikai eljárásával, amivel átalakította a röntgenképeket.
Az életben lévő korlátozások miatt nem lehet kimenni a meccsekre, de autóra vagy létrára állva még a betonfal mögötti zárt kapus mérkőzést is meg lehet nézni.
A sajtófotósokat nem engedik be a kórházakba járvány idején, a Semmelweis Egyetem most képeket adott ki az egyik osztályáról.
Kalandos úton jutottak el a képek azokhoz az őslakos amerikaiakhoz, akiknek a hat évtizeddel ezelőtti világát megörökítették. Rég elhunyt és sosem ismert ősök éppúgy felbukkannak rajtuk, mint azóta elvesztett családtagok és maga a féltve őrzött jupik kultúra.
Régi bőröndökben és cipősdobozokban lappangó, 70-170 éves fényképekből készített bátor, tabudöntögető fotóalbumot egy meleg házaspár, amelyben eltitkolt szerelmek legintimebb pillanatai elevenednek meg.
A koronavírus miatt karanténba kényszerült Budapest kihalt éjszakáiról készített fotóalbumot Kalmár János Munkácsy-díjas szobrász- és éremművész. A fotókhoz a kortárs próza olyan jeles szerzői írtak szövegeket, mint Dragomán György, Háy János, Tóth Krisztina vagy Kepes András.
Bemutatjuk a World Press Photo Contest idei döntős képeit.
A család felismerte magát a háborút is megjárt fotón, és elmondták annak szomorú történetét.
Talum Attila, az MTI egykori fotósa 1990. augusztus 1-jén a Palatinus strandon fotózott le egy nőt és nyolc hónapos kislányát. A lány ma 30 éves, Amerikában él és a Facebookon jutott el hozzá a több mint 30 éves kép.
Féltékenység és ártó szándék, fekete mágia rombol a vudu babának nézett fényképeken. Mágikus képeivel mutatkozik be a Hórusz Archívum a Telexen.
Egy férfi 41 macskát, egy kutyát és több vaddisznót is gondoz, ez az indoka arra, miért nem hagyja el a fukusimai atomerőműhöz közeli földjét, ami három generáció óta a családjáé.
Minden képnek megvan a maga története, néhány drámai fordulatot vesz. A Hórusz Archívum ikonikus képének története.
Schmied Andi kitalált magának egy dúsgazdag figurát, aki érdeklődve, és egy fényképezőgéppel járta végig New York luxusingatlanjait.
Kereki Sándor gimnazistaként kezdett fotózni a hetvenes években. Sajnos egyetemistaként már abba is hagyta, de bő tíz év alatt így is összehozott egy teljes életművet. Újabb 1857 fotóval bővült a Fortepan gyűjteménye. Ebből válogattunk.
Mit jelent számukra a testük? És mit a szépség? A festő, művészetterapeuta Nemes Anna éveket töltött női testépítőkkel. Képkockákat mutatunk Szép szörny című dokumentumfilmjéből.