Nyolcaddöntő

RSS

Ukrajna 121. perces góllal negyeddöntős, kiestek a svédek

Két hatalmas kapufájuk is volt a meccset emberhátrányban befejező svédeknek, akik az utolsó utáni percre fogytak el. Danielson brutális belépő miatt kapott pirosat a hosszabbításban, ez megpecsételte a svédek sorsát, 2-1 lett a hosszabbítás végére. Ukrán–angol negyeddöntő jön majd.

Anglia–Németország 2-0

Visszavágtak az angolok az 1996-os kiesésért, 1966 óta először verték tétmeccsen a németeket. Sterling szinte a semmiből talált be, Kane pedig eldöntötte egy fejessel a kinyíló németek ellen. Az angolok kapott gól nélkül a negyeddöntőben. Joachim Löw egy nyolcaddöntős kieséssel távozik a német válogatottól.

Őrület a francia–svájcin is, a világbajnok franciák 3-3 után büntetőkkel estek ki

Négy hibátlan párharc után Mbappé rontott utolsóként, Sommer megfogta a 11-esét, kiejtve a vb-győztes csapatot. A franciák 3-1-re fordítani tudtak a korai svájci gól után, de Svájc a hajrában hosszabbításra mentette a nyolcaddöntőt, amit büntetőkkel be is húzott.

Horvátország–Spanyolország 3–5

Spanyolország őrült meccsen jutott a legjobb nyolc közé az Eb-n, egy 40 méteres öngól után 3-1-re fordítottak a horvátok ellen, a végét viszont elszórakozták, a 92. percben mentette hosszabbításra a meccset Horvátország. A ráadás viszont a spanyoloké volt, három perc alatt két gólt szerezve eldöntötték a továbbjutást.

Elmarad a címvédés, a belgák kiejtették Ronaldóékat

Thorgan Hazard bombagóljával 1-0-ra nyertek Portugália ellen a belgák, a negyeddöntőben Olaszországgal játszanak.

Belgium–Portugália 1–0

A belgák egy kaput eltaláló lövéssel verték az utolsó 20 percben irtózatos nyomást kifejtő portugálokat, Thorgan Hazard bombagólja döntött, Belgium négy meccs után is 100%-os. Belga–olasz negyeddöntő jön, slágermeccsnek ígérkezik az is Münchenben.

Megvan a nyolcaddöntők első nagy meglepetése, a csehek simán kiejtették Hollandiát

A cseh továbbjutás egy pillanatig sem forgott veszélyben a szörnyen focizó hollandok ellen, De Ligt piros lapja után csak az volt a kérdés, hogy mennyire győznek majd.

Olaszország vért izzadva, hosszabbítás után jutott tovább Ausztria ellen az Eb-n

Az első félidőben úgy tűnt, jön az olasz henger, a másodikban viszont percekig érezhették az osztrákok úgy, hogy megszerezték a vezetést. Végül az olaszok 2-1-gyel mentek a negyeddöntőbe.