Káosz az 5000 méteren, nagy bukás és pályára tévedő tévés is megkavarta a futókat
Mindkét előfutamot norvég futó nyerte az olimpián, de szokatlan jelenetek játszódtak le az atlétikapályán.
Egy éven át ment a beszólogatás a két futósztár között, persze hogy egy nevető harmadik nyerte az...
Az 1500 méteres síkfutás a norvég Ingebrigtsen és a skót Kerr csatájára és pszichológiai hadviselésre volt kihegyezve, erre az amerikai Hocker nyert.
100 után 200 méteres síkfutásban is visszalépett a jamaicai Shericka Jackson
A hagyományosan erős jamaicai futóknak nincsenek jó napjaik, Shelly-Ann Fraser-Pryce szombaton a 100 méter előtt sérült meg, és lépett vissza.
Az afgán futó a tálibok által elnyomott nők és lányok nevében üzent az olimpián
„Én nyilatkozhatom a médiának, lehetek az afgán lányok hangja”, mondta az Ausztráliában menekültként élő Kimia Juszofi.
Futókra támadt egy férfi péntek este a Margitszigeten
A támadó ellen garázdaság vétsége miatt indított nyomozást a BRFK.
Egy nembináris futó is indul majd a párizsi olimpián
Az amerikai Nikki Hiltz női 1500 méteres síkfutásban kvalifikálta magát a játékokra.
Megdöntötték a női 10 ezer méteres síkfutás világcsúcsát
A kenyai Beatrice Chebet az első nő, aki 29 percen belül futotta a tízezer métert.
Rekordsokan, több mint 25 ezren futottak az Ultrabalatonon
Egyéniben Erős Tibor 17 óra 35 perc 2 másodperc alatt futotta le a 211 km-es távot a Balaton körül.
Megdőlt a tisztán női maraton világrekordja
A kenyai Peres Jepchirchir 45 másodpercet javított a korábbi csúcson, férfi iramfutók segítsége nélkül nyert 2 óra 16 perc 16 másodperccel. Megverte a hagyományos világrekordert is.