Két számban előre bejelentették, hogy megkísérlik a csúcsdöntést, aztán női 5000 méteren váratlanul nagy csatából jött ki az új rekord.

Meghalt a sprinter, aki először futotta 10 másodperc alatt a 100 métert

Jim Hines 1968-as rekordját csak 15 évvel később döntötték meg.

Reggel még sírt is félelmében, hogy maratont kell futnia, majd nagy drámák után megnyerte az egyik...

Sifan Hassan élete első maratonján kétszer is megállt fájdalmai miatt, Londonban nagy hátrányból visszajött, kis híján összeütközött egy motorossal. A férfiaknál Kipchoge világcsúcsa került veszélybe.

Autót használt egy angliai ultramaraton harmadik helyezettje, kizárták

Volt olyan mérföld a versenyen, amit a 47 éves dumfriesi háziorvos mindössze 1 perc 40 másodperc alatt tett meg.

Nagy győzelmet vártak tőle, de életében harmadszor kikapott a maratonfutás világcsúcstartója

Eliud Kipchogénak a Boston Maraton még hiányzott a kollekciójából, de a dombos pálya és az esős idő kifogott rajta, csak hatodik lett.

Kocogókra támadt egy medve Szlovákiában

Itt a tavasz, előmásznak a barlangjaikból az állatok, és néha morcosak.

Már a Covid-oltás is bekerült a bizarr doppingmagyarázkodások közé

Egy új-zélandi futónál EPO-t találtak. Szerinte koronavírus-vakcina helyett fecskendezték belé, ehhez papírokat is hamisított.

Szabó Nóra megdöntötte a női maratonfutás 27 éve fennálló országos rekordját

A Sevilla Maratont 2 óra 28 perc 25 másodperc alatt futotta le, 25 másodpercet javított Földingné Nagy Judit 1996-ban felállított rekordján.

150 napon át mindennap lefutotta a maratont egy ausztrál nő

A kihalás szélén álló ausztrál fajoknak gyűjtött így pénzt, mellékesen pedig megdöntötte a korábbi Guinness-rekordot.

Magyar győztese van a nők között az antarktiszi ultramaratonnak

A civilben fogorvos Lubics Szilvia tette meg a nők között a leghosszabb utat a jeges kontinensen szervezett versenyen.