Földgáz
Már megint a földgáz miatt kell aggódni Európában
Nem halad jól a gáztárolók feltöltése az EU-ban, és ha a Hormuzi-szoros további egy-három hónapig zárva marad, akkor a készlethelyzet kritikussá válhat a következő télen.
A Mol-csoport gázkitermelésbe kezdett a világ egyik legnagyobb olajtermelő mezőjén Azerbajdzsánban
Ez az első kereskedelmi célú gáztermelés az azeri ACG mezőn.
Bárki állt is ennek a gigantikus áfacsalásnak a hátterében, végig védve érezhette magát
Bár már 41 gyanúsítottja van a földgázmaffia néven ismert ügynek, az éceszgéberek még látóhatáron belül sincsenek. A gyanúsítottak között van, aki analfabéta, egy külföldiekből álló társaság pedig...
Ipari gázárakban nem áll olyan jól Magyarország
A tavalyi adatok szerint kilenc uniós országban is olcsóbb volt az ipari és intézményi fogyasztók számára a földgáz, mint idehaza. Igaz, így is kevesebbet kellett fizetniük, mint az uniós átlag.
Nehezen indult 2026 a Molnak, jelentősen visszaesett az olajcég negyedéves eredménye
Betett a Barátság vezeték leállása és a védett ár: a cég 25 százalékkal gyengébben teljesített, mint egy évvel ezelőtt.
Szlovákia az Európai Unió Bíróságához fordult az orosz gáz importját tiltó uniós döntés miatt
A szlovák kormány az importtilalomról szóló határozat jogalapját kérdőjelezi meg.
A választási kampány végével lezárulhat az ukránokkal vívott gázháború is
Mivel a Barátság-probléma megoldódni látszik, a gázkereskedelem tiltása is lekerülhet a napirendről.
Esélytelen, hogy az olajárak visszatérjenek a háború előtti szintre
Egyes elemzők szerint még ahhoz is nagy szerencse kell, hogy pár héten belül ne induljon újra a háború Irán, Izrael és az Egyesült Államok között.
Putyin az olcsó orosz gázzal próbál hatni az Európai Unió felé kacsintgató Örményországra
Putyin arról is beszélt az örmény miniszterelnöknek a Moszkvai találkozójukon, hogy nem lehetnek egyszerre az Európai Unió és az oroszok által vezetett Eurázsiai Gazdasági Unió tagja.
Leálltak a gázszállítások Ukrajna felé, de nem a kormány miatt, hanem mert nem veszik
Bár lenne lehetőség szállítani, és a piaci szereplők fizettek is ezért, az ukránok egyszerűen nem vesznek gáz.









