Nyolc ember halt meg röviddel az oltás után. Ausztriában egy haláleset után részlegesen leállították az oltást.
AstraZeneca
RSS
A Telex infóvideó-sorozatának új részében bemutatjuk, hogyan fejtik ki a hatásukat a koronavírus elleni vakcinák, és elmagyarázzuk, melyik típusnak milyen előnyei és hátrányai vannak. Nézze meg, mi történik a testében az oltóanyag befecskendezése után!
Bár az állam lefújta a programot, aki elment oltatni, azok közül meglepetésre sokan megkapták az oltást. Volt, hogy az orvos kérte őket, hívják el ismerőseiket is. Másutt viszont zárt kapuk fogadták az embereket. Ennek fényében utólag érthetetlen, miért törölték az egész programot. A kormány nem kommunikál érdemben, nincs iránymutatás.
Orbán Viktor karácsony előtt még arról beszélt, ha van elég vakcina, akkor akár egy hétvége alatt be tudják oltani az összes regisztráltat. Innen jutottunk el oda, hogy kevesebb mint 24 óra alatt 74 ezer ember hétvégi oltása hiúsult meg.
A gyógyszergyártónak Róma mellett van üzeme, Ausztráliába akart exportálni. Az EB támogatta az olasz döntést.
74 ezer adag AstraZeneca-vakcina érkezik az oltópontokra március 6-7-én, készülhetnek a 60 év alatti, krónikus betegek.
Egy új tanulmány szerint ennek köszönhető, hogy csökkent a kórházba került betegek száma Nagy-Britanniában.
A bizalmatlanság miatt több millió dózis fel nem használt AstraZeneca vakcina áll európai országok raktáraiban. Német tartományi miniszterelnökök az oltási terv átalakítását sürgetik.
A Pfizer második adagját az eddigi 3 hét helyett 35 nappal az első oltás után adják be, míg az AstraZeneca esetében 4-ről 12 hétre nő a két oltás közti intervallum.
A legnagyobb vakcinagyártók, köztük a Pfizer, az AstraZeneca és a Moderna vezetői is megjelentek az Európai Parlament meghallgatásán. Több százmilliós, sőt milliárdos nagyságrendekben ígértek szállítmányokat – csak azt nem tudni, pontosan mikorra.
180 millióról volt szó, most úgy tudni, 90 milliónál is kevesebb érkezik majd.
Egy friss kutatás előzetes eredményei alapján a szakértők bizakodnak.
Infografikánkon láthatja, hogy a nyugati és keleti gyártók hány adagot tudtak kiszállítani a Magyarország által lekötött 26,7 millió vakcinából. Közel két hónapja oltunk, de eddig csak 152 ezren kapták meg mindkét dózist.
Mi az oka annak, hogy több országban csak 55-65 év alattiak kaphatják? Magyarországon ellentmondásos volt erről a hivatalos kommunikáció, de végül mi is csak 60 évnél fiatalabbakat oltunk vele. Az orosz vakcinával is feltűnően óvatosak voltunk, de lehet, hogy a kínaival már megengedőbbek leszünk.
88-ból 37 dolgozó esett ki a munkából átmenetileg, tartottak attól, hogy a kórház működésében fennakadások lehetnek.
Olyan országokban is elkezdődhet a terjesztése, amelyek eddig nem jutottak vakcinákhoz.
Önkénteseken vizsgálják az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca vakcinájának hatásossságát.
A háziorvosoknak kell megszervezniük a tömeges oltásokat, de nem minden rendelő alkalmas erre, és napi tíz-húsznál több beteg oltása elég sok időt vesz el. Egyre több a feladat és az adminisztráció, az orvosoknak lassan már csak a gyógyításra nem jut elég idejük.
Az mRNS-alapú vakcinákat könnyebben lehet az új variánsokhoz alakítani.
Az országban egy helyi variáns a legelterjedtebb, ami ellen viszont nem elég hatékony a vakcina – derül ki a legújabb kutatásokból.
Most 40 800 adag jött, március végéig pedig összesen várhatóan több százezer AstraZeneca oltóanyag érkezik majd az országba.
Az ázsiai ország a magyar orvosok munkáját akarta meghálálni a 2500 ember beoltására elegendő vakcinával.
Csatlakoztak Németországhoz és Olaszországhoz, amelyek a múlt héten adtak ki ilyen ajánlásokat az oxfordi vakcinával kapcsolatban.
A Lancetban megjelent előzetes tanulmány szerint az első dózis után a védelem 70 százalék feletti, és a vakcina 67 százalékban véd a betegség átadása ellen.
A Blikk úgy tudja, a bangladesi állam azt az 500 elvégzett ingyenes plasztikai műtétet akarta meghálálni, amit a Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány magyar orvoscsoportja 2010 óta Bangladesben elvégzett.
Az eddigi 31 millió helyett 40 milliót szállíthat a cég március végéig.
Az EU és az Egyesült Királyság között kiéleződött vakcinaversenynek egyelőre Észak-Írország lehet az áldozata, de a brit miniszterelnök szerint ezzel az uniós intézmények felrúgnák a Brexit-megállapodást.
Az Európai Gyógyszerügynökség jóváhagyta, indulhat az oltás a brit-svéd cég vakcinájával is. Az ügynökség szerint a hatásossága 60 százalék. Februárban kezdődik a kiszállítás, de a fennakadások miatt még kérdés, mekkora mennyiségben. Ugyanez a vakcina egy hete magyar engedélyt kapott, de ennek nem sok értelme volt, és az uniós engedéllyel hatályát is vesztette.
Mivel a cég nem tudja teljesíteni az uniós vállalását, Brüsszel megengedheti, hogy a tagországok blokkolják a britek felé irányuló oltásexportot.
Szerintük egyelőre nincs elég bizonyíték arra, hogy 65 év felett hatékony.