Az örök élet nem is olyan elrugaszkodott elképzelés
Az öregedés oka már megvan, csak még nem tudjuk megfelelően kivizsgálni: ha ki tudnánk kapcsolni a vírusoktól örökölt géneket, nem öregednénk többé. Vérrel, széklettel is fiatalíthatók lehetünk, de...
Olasz helyett spanyol és zsidó gyökerei lehettek Kolumbusz Kristófnak
A felfedező születési helye és származása a történelem nagy rejtélyei közé tartozik. Spanyol kutatók most DNS-vizsgálatok után találtak új bizonyítékokat.
Olyan jó az elefántok orra, hogy még kenyai törzseket is meg tudnak különböztetni egymástól
Nem egyszerű megmondani, melyik állat szaglása a legjobb, de hosszú orrukkal az afrikai elefántok egész biztosan dobogósak.
Lehet, hogy nem a gazda hibája, ha kicsit pocakos a labradora
Egy nem is olyan ritka mutáció a labradoroknál és a simaszőrű retrievereknél is súlyproblémákat okoz, és ez részben az ember hibája lehet.
Kiderült, hogyan veszíthettük el a farkunkat
Kutatók egy génmutációt minden emberszabásúban megtaláltak, míg a majmok közül egynél sem.
Jóváhagyták Nagy-Britanniában a világ első olyan gyógyszerét, aminek a forradalmi genetikai olló...
A CRISPR-eljárás le tudja nullázni az örökletes betegségeket, ezért járt a kémiai Nobel-díj 2020-ban. Most két vérzékenységhez kapcsolódó betegségre alkalmazzák majd.
Egy új kutatás szerint 900 ezer éve majdnem kihaltak az őseink
Egy kínai tanulmány szerint nagyjából 120 ezer éven keresztül csak mintegy 1300 nemzőképes egyed maradt összesen, de végül sikerült visszajönniük a szakadék széléről.
Hetven éve jelent meg a tanulmány, ami alapjaiban változtatta meg a tudományt
1953. április 25-én a Nature szaklapban jelent meg először, hogy Francis Crick és James Watson felfedezte a DNS kettőshélix-szerkezetét, ami a 20. század egyik legnagyobb felfedezésének bizonyult,...
Az emberiség genetikai alapjainak tisztázásáért járt az orvosi-élettani Nobel-díj
A svéd Svante Pääbo kapta 2022 első Nobel-díját. A kutató többet között arra kereste a választ, hogy milyen genetikai különbségek vannak a Homo sapiens és a neandervölgyi ember között.
Eddig nem döntötte le a lábáról a koronavírus? Akkor lehet, hogy ön szuperkerülő
Vannak, akik a génjeik miatt tünetmentesen eshetnek át a fertőzésen, de a génvariánsok okozhatják azt is, hogy valaki fiatal és egészséges, mégis kórházba kerül a Covid miatt.
Kövess minket Facebookon is!