Építőipar
Nagy Márton elmondta, milyen területeken akar még államosítani a kormány
A Vodafone megvásárlásáról a miniszter azt mondta: az állam inkább legyen csendestárs, jobb ilyen esetekben a piacra hagyni a dolgokat.
Lázár János: Brüsszel azt kéri, hogy köpjünk egyet felfelé, és álljunk alá
Izgalmas időszak előtt áll a hazai építésügy, bár állami beruházás most kevés indul, de ez jó alkalom arra, hogy a szektort újraszabályozza egy kerettörvény. Lázár János azt mondta, hogy nem árul...
Az ólban alvó építőmunkások esete kirívó, de egyre feketedik a hazai foglalkoztatás
Négyből egy ember feketén dolgozik az építkezéseken, és a munkaügyi ellenőrzések adatai alapján országosan nagyjából hatszázezer feketén dolgozó alkalmazott lehet.
Egy ólban aludtak és napi 10-12 órát dolgoztak építkezéseken a tinédzserek, akiket kihasznált két...
A gyerekek nem igazán értették a történteket, ellátásukban nem láttak problémát.
Újabb haladékot adtak az energetikailag korszerűtlenebb lakóházak engedélyeztetésére
Egy új jogszabály-módosítás 2024 júniusáig tolta ki a határidőt, ami után már csak a közel nulla energiaigényű épületek kaphatnak használatbavételi engedélyt.
Állami vétójog a nagyobb építkezésekre: a színházi revolverek általában később el is sülnek
A magasépítőipar (irodák, lakások, gyárak) attól tart, hogy az állam olyan pótlólagos kockázatot hozott a piacukra, amely nagyon visszafoghatja a magyar építőipart. Mernek-e a hazai...
Találtunk 117 milliárd forintnyi extraprofitot ott, ahová a kormány nem akar nézni
Nagyon látványos, hogy mennyivel több nyereséget érnek el az építőiparban a kormánnyal jó kapcsolatot ápoló nagyvállalkozók cégei.
Csak akkor nem veszi el az extraprofitot a kormány, ha baráti kezekbe kerül
Az építőipart minden jel szerint azért nem sarcolja a kormányzat a megugró nyereség ellenére sem, mert ezzel NER-es vállalkozók zsebéből venné ki a legtöbb pénzt.
Rejtély, kihez került a Felcsút-szponzor építőipari cég közel 9 milliárd forintja
Hatalmas nyereségéből hatalmas profitot fizetett a Soltút Kft., a pénz nagy része azonban néhány cégjogi ügylet eredményeként lényegében akárkihez kerülhetett.
A rezsivédelem árának dupláját szórta el a kormány felesleges autópályákra
Az ezermilliárdokért épült sztrádahálózat több mint felén 20 százalék alatti a kihasználtság, ezek helyett elég lett volna kétszer egysávos főút is.









