RSS
Eközben a bizonytalanok aránya nő, azaz a csalódott ellenzéki szavazók egy része nem tud besorolni a pártok mögé az április harmadikai szereplés után.
A liberális politikus váltja Gy. Németh Erzsébetet, aki a parlamenti munkát választotta.
Megalakult a párt országgyűlési képviselőcsoportja.
Pesti a lista 54. helyén volt. Az NVB közben hitelesítette, mind a négy kérdésben érvénytelen volt a népszavazás.
Huszonnégy, az ünnepélyes átadót kihagyó képviselő állt sorba hétfőn.
Egyfajta tandemben, Tóth Bertalan frakcióvezetővel együttműködve szeretné végrehajtani a párt névváltoztatását és megújítását is célzó programját.
Nem mondott igazat a választóknak Márki-Zay Péter, amikor ellenzékváltást ígért, és hiba volt az LMP képviselője szerint civil jelölteknek is megengedni az indulást az előválasztáson. Megkérdeztük Ungártól, mit gondol Gyurcsány Ferenc visszavonulásáról, és lesz-e szorosabb szövetség a DK és az LMP között, de arról is beszélt, hogy pártja nem fogja Karácsony Gergelyt támogatni főpolgármester-jelöltként garanciák nélkül.
Reális forgatókönyv, hogy a háború hónapokig, de akár évekig eltarthat. A kancelláriaminiszter szerint a baloldal nem demokratákból áll, az ukrán elnök sokat tett azért, hogy megnehezítse a velük való szolidaritást. A kormányszóvivő szerint nem összeférhetetlen, hogy férjének cégétől veszünk repülőket. Kormányinfó a szerdai kormányülés után.
A képviselői munka értelméről beszélgettek ellenzéki politikusok. Jámbor András szívesen lenne a parlament jegyzője sok pénzért, de nem szeretne Audit venni. Brenner Kolomant pedig annyira felbosszantotta a Momentum zuglói képviselője, hogy otthagyta a beszélgetést.
A választás tisztasága felett őrködő civil szervezet az ellenzéki szavazatszámláló mozgalmat is kritikával illette.
Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltet legyőző fideszes politikus szerint a béke és a konszolidáció érdekében kell cselekednie.
Így már az LMP is tud frakciót alakítani. Bakos Bernadett először lesz parlamenti képviselő.
Szerdán átvették a megbízóleveleket az április 3-i országgyűlési választáson országos listáról mandátumot szerzett képviselők.
Ritter Imre, a magyarországi német kisebbség parlamenti képviselője, az előző ciklusban a kétharmad külső biztosítéka volt, de szerinte kormányváltás esetén a mostani ellenzékkel is együtt tudott volna működni.
Az elemző szerint az összefogás nem működik, csak akkor van esélye az ellenzéknek, ha felépül egy erős váltópárt a Fidesszel szemben.
Ungár Péter ezt arra reagálva írta Facebook-oldalán, hogy Tordai Bence szerint az LMP-t bevitték a DK zöldtagozatának.
A Párbeszéd várható új társelnöke a balra át és a zöldre át politikájával dinamizálná a pártot, miközben a hatpárti szövetségben szerinte „most adnunk kell egymásnak teret az útkeresésre”. Az ellenzéki pártok hibáztatós mondatait nem tartja termékenynek, inkább már az európai parlamenti kampányra készülne, amelyen nemcsak külön listával indulnak, de Jávor Benedek személyében a listavezetőjüket is megnevezte.
A kormányközeli intézet kutatása annak a két politikusnak a felelősségét firtatta, akiknek az összemosására egy teljes kampányt felhúzott a kormányoldal a választások előtt.
A Mi Hazánk jogorvoslati felülvizsgálati kérelmét szombaton elbírálta a Kúria.
Az exjobbikos politikus szerint kimagasló a Jobbik felelőssége az ellenzék választási kudarcában.
Az ellenzéki listavezető nem ül be a parlamentbe, mert a vásárhelyi gyerekeket szeretné megvédeni attól, hogy a Fidesz elvigye őket golyófogónak Ukrajnába. Karácsony Gergely, Dobrev Klára és a fideszes Gál Kinga sem lesz tagja a következő Országgyűlésnek.
Egyebek mellett a levélszavazatok újraszámolását kérték, „mivel az így érkező szavaztok egy része sérült volt, amit a posta ellenőrizetlen körülmények közt csomagolt át.”
A parlamentben újrázó képviselő szerint a pártok rossz döntésének következménye a mostani helyzet, holott Szél Bernadett teljesítménye elvitathatatlan.
A Kúria szerint a civil szervezetek a kampányban a véleménynyilvánításhoz fűződő jogukat gyakorolták. A döntés jogerős.
Márki-Zay Péter a 48 perc című elemzőműsor vendége volt, ahol egymás szavába vágva vitatkozott a műsorvezetővel a karaktergyilkosságról, a NATO-s mondatairól és a választásról.
Jakab Pétert, a Jobbik elnökét politikai hullának titulálták.
A Momentum szerint a 2024-es EP választáson kiderül, milyen ellenzékre van szükségük a magyar választóknak.
Áder Jánosnak a választástól számítva 30 napja van, hogy összehívja az új Országgyűlést.
Szerinte a hatpárti összefogás egy hiba volt, az orosz–ukrán háborúnak meg különösebb jelentősége nem volt a választásra nézve.
Radikálisan megújítaná a Jobbikot Stummer János a választási vereség után, és még az sem kizárt, hogy elindul a pártelnöki posztért a nyár eleji tisztújításon. Sok mindenben nem értettek egyet Jakab Péterrel, de azt egy pillanatig nem bánja, hogy nem tartott Toroczkaiékkal. A parlamentből távozó Stummer Jánost arról is megkérdeztük, hogy le kellene-e mondania a Jobbik elnökének a vereség után. Interjú.