Valter Attila

RSS

Valter: A szervezők nem engedték, hogy befejezzük a versenyt

24 kilométerrel a cél előtt megállították az országúti kerékpárosok egy csoportját a tokiói olimpián. Valter hiába ért el a célig, nem kapott helyezést. Csalódott a szervezés miatt.

A Tour de France harmadikja olimpiai aranyat nyert kerékpárban

Az ecuadori Richard Carapaz győzött a Fudzsi emelkedőjét is útba ejtő pályán. Valter Attila sok időt kapva begurult a célba, de eredményét egyelőre nem értékelték.

Egan Bernal nyerte a Giro d'Italiát, Valter Attila a 14. lett

Dina Márton a 100. helyen fejezte be pályafutása első háromhetes körversenyét.

Giro: az örök segítő nyerte az utolsó hegyi szakaszt, Valter maradt a top 15-ben

Kétezer méteres hegyeket legyűrve Caruso nyert etapot, de Bernalé maradt a rózsaszín trikó. Valter Attila a 15., és az utolsó szakaszon is megőrizheti ezt a helyet.

Giro d'Italia: Valter Attila feljött a 14. helyre, a bringások a felvonóbaleset érintettjeinek adják pénzdíjukat

A 19. szakaszt Simon Yates nyerte, Bernal maradt a rózsaszín trikós.

Huszonhárom és fél perc előnnyel ért haza a szökés a Giro leghosszabb szakaszán

Alberto Bettiol nyerte az olasz körverseny 18. szakaszát, Valter Attila egy helyet javított az összetettben, így már a 15.

Giro: először ingott meg a rózsaszín trikós Bernal, Valter sok időt veszített

Az utolsó kilométereken több mint egy percet veszített az Ineos bringása. Valter Attila 20 percet kapott a szakaszgyőztes Dan Martintól, de még mindig a top 20-ban van.

Giro: a rózsaszín trikós nyerte az időjárás miatt rövidített királyszakaszt

Egan Bernal még tovább növelte az előnyét, Valter Attila a 13. helyen áll az olasz körversenyen.

Giro: a rajt után egy perccel tömegbukás miatt állították meg a versenyt

Többen feladták a versenyt, Valter Attila egyik ellenfele is kiszállt, így a magyar bringás már a 11. összetettben. A szakasz Campenaertsé lett szökésből.

Valter Attila: A magyar szurkolók miatt szenzációs élmény volt a Zoncolanon tekerni

A bringás a Giro legnehezebb hegyén nem roggyant meg, saját tempóval mászta meg az 1730 méter magas hegyet, ahová rengeteg magyar is elment szurkolni.

Egy újonc bringás győzött a Giro d'Italia borzalmasan nehéz emelkedőjén

Dina Márton csapattársa, Fortunato ért fel először a Zoncolanra. Valter Attila közel hat percet kapott, de megőrizte 12. helyét összetettben. Bernal növelte előnyét az élen.

Giro: Valter feljött a 12. helyre, újabb szökevénygyőzelem

Az olasz kör hosszú és nehéz szakaszán sok bringás feladta a versenyt, a Valter előtt álló Soler is kiszállt bukás miatt.

Giro: Valter nagyot küzdött a murvás szakaszon, de visszacsúszott a 13. helyre

Valter Attila jól helyezkedett, és a tempót is diktálta, de a kimerítő etap végére lemaradt a favoritoktól, három percet kapott. Bernal növelni tudta előnyét összetettben.

Hátradőlhetnék, de ha ennyien küldik az erőt, megérdemlik, hogy felhasználjam a nagy löketet

A Giro d'Italia versenyen három napig az élen álló Valter Attila a pihenőnapján beszélt arról, hogy milyen élmény volt a rózsaszín trikóban tekerni, és hogy mennyire megdöbbentette az itthonról érkező reakció. Még van benne tartalék, távolabbi célja, hogy egyszer a sárga trikót is megszerezze és olimpiát nyerjen.

Giro: Sagan nyerte a sprintet, miután csapata széthajtotta a mezőnyt

A szlovák bringásé lett a 10. szakasz. Valter Attila maradt az összetett ötödik helyén.

Nagy dolog a rózsaszín trikó, de nem fogható az otthon kiváltott reakciókhoz

A Girón három napig vezető kerékpáros, Valter Attila azt írta, nem az ő meze volt, hanem a miénk.

Valter Attila ötödik az összetettben a Giro murvás hegyiszakasza után

A kolumbiai Egan Bernallal senki sem tudta tartani a tempót, átvette a rózsaszín trikót.

Valter Attila továbbra is rózsaszínben, vasárnap a Giro eddigi legkeményebb szakasza jön

A nyolcadik etapot a francia Victor Lafay nyerte szökésből.

Giro: Valter megőrizte az első helyet, szombaton is rajta lesz a rózsaszín trikó

A hetedik szakasz sprintbefutóját az ausztrál Caleb Ewan nyerte.

Nem nehéz ezt megélni, de nehéz szavakba önteni

A sporttörténelmet író Valter Attila és edző édesapja mesélnek arról, hogyan ért a magyar bringás a Giro élére, és hogyan tovább.

Valter Attila megmutatta, Magyarországról sem lehetetlen a világ élvonalába kerülni

A magyar bringás történelmi sikert ért el az olasz körversenyen, a Giro d'Italián: a hatodik szakaszon a legnagyobb sztárokkal is tartotta a lépést, és az összetett verseny élére került. A rózsaszín trikót akár a hétvégéig is megőrizheti, akkor fog eldőlni, hogy mire lehet még képes ezen a versenyen.

Valter Attila: Sírni tudnék, annyira boldog vagyok

Érezte, hogy a lábaiban megvan az erő ahhoz, hogy a legjobbakkal tartsa a tempót. Magyarul is üzent a szurkolóinak.

Valter Attila átvette a vezetést a Girón, övé a rózsaszín trikó

A magyar kerékpáros végig a legjobbak közt volt a brutális hatodik szakaszon, az összetett versenyben ezzel az első helyre került.

Hatalmasat bukott és feladta a versenyt a Giro egyik legfőbb esélyese

Mikel Landa kedden az egyik legerősebb volt a hegyeken. A fehér trikós Valter Attila a főmezőnnyel együtt ért célba a mezőnyhajrát hozó szakaszon.

Valter Attila: Nem számítottam ilyen korai sikerre, de még akarok majd villantani

Valter Attila a Giro d'Italián a legjobb 25 év alatti bringás, összetettben az ötödik, világsztárokat előz meg. Nem hitte volna, hogy lesz ereje szökni a 4. szakaszon, de sok szenvedéssel kihozta magából a maximumot. A fehér trikót fehérborral ünnepelte.

Az olasz erőgép győzelmével indult a Giro d'Italia

A nyitó időfutamot a favorit Filippo Ganna nyerte. Valter Attila 95., Dina Márton 151. hellyel kezdett.

Két magyar igyekszik megbirkózni a borzalmasan nehéz Giro d'Italiával

Dina Márton először, Valter Attila másodszor indul az olasz kerékpáros körversenyen. Nemcsak le akarják győzni az Alpok havas hegyeit és a közel 3500 kilométeres távot, hanem meg is akarják mutatni magukat a Tour de France-nál is nehezebb versenyen. Az elsőnek járó rózsaszín trikóra a nullkilométeres exfutballista és korábbi háromhetesek győztesei a legesélyesebbek.

Először indul egyszerre két magyar kerékpáros háromhetes körversenyen

Dina Mártont és Valter Attilát is benevezte csapata a Giro d'Italiára.

Valter Attila harmadik lett az országúti bringázás egyik csúcsversenyén

Több mint tíz éve nem volt ilyen nagy magyar bringás siker. Valter a Katalán körverseny 7. szakaszán húzta be a dobogót világsztárok előtt.

Valter Attila: Irgalmatlanul nehéz második hét volt, mert féltek a Giro lefújásától

A Giro d'Italiát a 27. helyen befejező magyar bringás szerint Csömörről indulva sem lehetetlen Grand Tourt nyerni.