RSS

Nem is kriptovalutát bányászhattak 3800 PS4-gyel, hanem FIFA-t játszattak botokkal az ukrán áramlopók

Ahogy a botok játszottak a játékkal, megtöltötték fiókokat a játékban használt fizetőeszközzel, majd eladták a fiókokat.

Véresre vertek egy jogvédő aktivista nőt Ukrajnában

Az egymilliós Dnyipróban működő szervezett bűnözésről hírt adó Natalja Esonkulova a támadás megrendelőit is megnevezte.

Felmentették a csempészcigit szállító, volt MSZP-s Legény Zsoltot

Azt nem árulta el, hogy bizonyítottság vagy bűncselekmény hiányában szüntették meg vele szemben az eljárást.

Az ukrán alkotmánybíróság alkotmányosnak minősítette a vitatott nyelvtörvényt

A törvény a magánbeszélgetéseket és a vallási szertartásokat kivéve gyakorlatilag mindenhol kötelezővé teszi az ukrán nyelv használatát.

Lemondott az ukrán belügyminiszter

Nyilvános indoklása egyelőre nincs a lemondásának, de régóta tüntetnek ellene.

Több mint 3000 PlayStation 4-gyel bányásztak kriptovalutát Ukrajnában, a rendőrök lecsaptak rájuk

Nem a kriptobányászat leghatékonyabb módját választották, és közben még az áramot is lopták.

Nagyvonalú akart lenni az ukrán kapitány, de nem maradt ideje becserélni a nulla játékperces futballistáit

Sevcsenko hármas cserét akart az ukrán-angol Eb-negyeddöntő végén, de percekig nem akart megszakadni a játék, aztán jött a lefújás.

Az ukrán csapatkapitány elzavarta a kézfogásra készülő társát a földre került angol futballistától

A foci-Eb negyeddöntőjében Jaremcsuk szabálytalankodott Maguire-ral. Jarmolenko közbelépett a bűnbánó kézfogás előtt.

Anglia gyors gólokkal zúzta szét Ukrajnát, 4-0-val elődöntős

Ilyen különbséggel soha, senkit nem vertek az Eb-k történetében, Harry Kane két gólt szerzett, Pickford kapus első öt meccsén nem kapott gólt, ami csúcs az Eb-k történetében.

Putyin: A Nyugat tudja, hogy nem jönne ki győztesen a harmadik világháborúból

Az ukrán nép valójában azonos az orosszal, az ukrán vezetés pedig Amerika és az EU bábja – mondta az orosz elnök.

Hiába rúgta el előbb a labdát, jogos volt az ukrán csatár térdébe talpaló svéd kiállítása

Az első osztályú magyar játékvezető, Böcskei Balázs szerint jó döntést hozott Daniele Orsato.

Ukrajna 121. perces góllal negyeddöntős, kiestek a svédek

Két hatalmas kapufájuk is volt a meccset emberhátrányban befejező svédeknek, akik az utolsó utáni percre fogytak el. Danielson brutális belépő miatt kapott pirosat a hosszabbításban, ez megpecsételte a svédek sorsát, 2-1 lett a hosszabbítás végére. Ukrán–angol negyeddöntő jön majd.

Az ukránok elfelejtették, hogy a továbbjutás a tét, Ausztria Eb-történelmet írt

Hollandia simán nyert 3-0-ra, de Pandevről szólt az északmacedónok elleni meccs. Az osztrákok Baumgartner góljával nyertek 1-0-ra, Ukrajna maximum reménykedhet a továbbjutásban.

Hollandia könnyedén nyert, élvezetes meccsen biztosította be a csoportelsőségét

A hollandok 2-0-ra verték az osztrákokat, ezzel fixen megnyerték a C csoportot, és Budapestre jönnek majd nyolcaddöntőzni. A második hely sorsát Ausztria és Ukrajna ki-ki meccsen döntheti el.

Javulófélben a török–görög kapcsolatok a NATO-csúcs után

A két NATO-tagállam tavaly közel került a fegyveres konfrontációhoz is.

Az ukránok bevágták az Eb eddigi legnagyobb gólját, de ez sem volt elég a hollandok ellen

A hollandok 3-2-re nyertek a torna eddigi legjobb meccsén, ahol az első félidőben nem esett gól, a másodikban viszont rögtön öt is, köztük a hollandok 85. percben lőtt döntő találata.

Ahonnan a váratlan meglepetés érkezhet az Európa-bajnokságon

A hollandok hosszú idő után újra sikeresek akarnak lenni, Ukrajna és Ausztria először jutna tovább a csoportjából, az első Eb-jére készülő Észak-Macedónia pedig újabb meglepetést okozna.

Mezháború Ukrajna és az oroszok között

Az UEFA az ukrán térképet nem kifogásolta, de egy belső feliratot igen, azt le kell szedni.

Putyin: A Nyugat köpött az érdekeinkre

Az orosz elnök a kubai rakétaválsággal vetette össze Ukrajna esetleges NATO-tagságát.

Biden jövő héten találkozik Putyinnal, a nyáron pedig vendégül látja az ukrán elnököt a Fehér Házban

Az amerikai elnök biztosította ukrán kollégáját, hogy támogatja az országa függetlenségét és területi integritását.

Oroszország kiborult Ukrajna új Eb-mezén

A szerelésen szereplő ukrán térképen az ország részeként ábrázolják az oroszok által megszállt Krím félszigetet.

Közel 3000 pisztolyt foglaltak le a román–ukrán határon

A csempészek egy bútorszállító teherautóban dugták el a fegyvereket.

Kétszáz falu tűnt el a víz alatt a szovjetek gigantomán víztározója miatt

Az 1950-es évek közepén egyre-másra épültek a szovjet vízerőművek, ami miatt beltengerré változott a szárazföld. A kremencsuki tározó miatt 130 ezer lakost telepítettek ki parancsszóra, és 212 települést töröltek le a térképről. Voltak olyanok, akik képtelenek voltak elhagyni az otthonukat.

Világrekordgyanús kátyúzás Ungváron: két óráig bírta az aszfalt

A szakmai alázat hiánya vagy anyagfáradás az oka? Ki tudja.

Hidegháború tombol a szomszédunkban, Oroszország és Ukrajna között

Klasszikus önsorsrontás zajlik, sem Ukrajna, sem Oroszország nincs könnyű helyzetben. Gazdasági, egészségügyi, morális krízis közepén kéne végre elindulniuk a normalizált viszonyok irányába, de éppen az ellenkező folyamat gyorsult be.

Kinyitható zsinagógát adtak át Ukrajnában az egyik legnagyobb náci tömegmészárlás áldozatainak emlékére

Babij Jarban 1941-ben közel 34 ezer zsidót gyilkoltak meg a betörő náci katonák.

Orosz megrendelésre fenyegették halállal a kárpátaljai magyarokat, mondják az ukrán hatóságok

Késhegyre a magyarokkal, írták az ortodox húsvét vasárnapján Beregszászban kitett plakátokra. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat a feltételezett elkövetőknél Putyin-képet talált.

Orosz hadihajók zavartak meg egy ukrán-amerikai tengeri gyakorlatot Odesszánál

Veszélyes manőverek végrehajtásával szándékosan akadályozták a gyakorlatot.

Arra kényszerítette az ukrán képviselő a vámparancsnokot, hogy ismételje utána: „A magyarok a mi barátaink”

Mikola Tiscsenkónak nem tetszett, hogy a vámparancsnok a magyarokat okolta a csapi átkelőnél kialakult hosszú sorért.

Elrendelték orosz katonák visszavonását az ukrán határ közeléből

Régen volt olyan feszült a helyzet Ukrajna és Oroszország között, mint az elmúlt hetekben az orosz csapatösszevonások miatt.