F1

RSS

Mi vezetett Hamilton és Verstappen bizarr ütközéséhez?

Kőkemény manőverek és vitatott csaták előzték meg a két világbajnoki esélyes koccanását az első Forma–1-es Szaúd-arábiai Nagydíjon. Verstappent kétszer is büntették, köztük azért a koccanásért is, ami a legfőbb téma lett a futam után.

Hamilton úgy nyerte az őrült Szaúdi Nagydíjat, hogy ütközött Verstappennel, mindketten 369,5 ponttal várják a szezonzárót

Kitalálni sem lehetett volna nagyobb drámát a Forma–1 első Szaúd-arábiai Nagydíjára: két megszakítás, három rajt, ütközés és rengeteg csata Hamilton és Verstappen között. A két vb-esélyes azonos ponttal várja a szezonzárót Abu-Dzabiban, izgalomból nem lesz hiány.

F1: Verstappen elkapta a falat a legjobb körén, Hamiltoné a szaúdi időmérő

Hatalmas dráma Dzsiddában, de a koccanás nem veszélyezteti Verstappen futamát.

F1: Hamiltont két ügyben is beidézték a versenybírók a szaúdi időmérő előtt, mindkettőt megúszta

Feltartás és a dupla sárga zászló figyelmen kívül hagyása miatt

Törvénymódosítással fenyeget a brit kormány a Mercedes F1-csapat új szponzora miatt

A hétszeres F1-világbajnok csapat a Grenfell toronyház tragédiájának egyik érintettjével szerződött le.

Verstappen F1-es világbajnok lehet vasárnap, de ehhez pár dolognak is borulnia kell

A Mercedesnek kedvezhet az F1 legújabb pályája Dzsiddában, de a sok ismeretlen miatt nem lehet biztosat mondani. Idén csak Monacóban, egy, a mostanihoz hasonlóan utcai pályán volt olyan eredmény, amely most Verstappen vb-címét jelentené.

Az ember, aki 20 éve tervezi az új Forma–1-es pályákat, és átkozzák is érte rendesen

1999 óta minden újonnan épített F1-pályát az a Hermann Tilke tervezett, akinek a cégéhez a most debütáló Szaúd-arábiai Nagydíj pályája is kötődik. De mi az igazság abból, hogy csak unalmas, egy kaptafára készülő pályákat rajzol, amiken se előzés, se verseny?

Hamilton tükörsimán nyert Katarban, Verstappen már csak 8 ponttal vezeti a vb-t

A Red Bull pilótája a hetedik helyről indulva mentette kiválóan a menthetőt. Fernando Alonso 2014 után először F1-dobogón.

Verstappen öt, Bottas három rajthelyes büntetést kapott, Sainz megúszta a visszasorolást

Verstappen csak a hetedik helyről kezdi a futamot Katarban, Bottas a hatodik helyre került vissza. Gasly örökölte meg a második, Alonso a harmadik rajthelyet.

Vizsgálják Verstappent, Bottast és Sainzot, veszélyben a rajthelyük Katarban

Az időmérő utolsó pillanataiban hagyhatták figyelmen kívül a sárga zászlós figyelmeztetést.

Hamilton 4,5 tizedet vert Verstappenre a katari időmérőn

Verstappen szárnysegédje, Pérez a top 10-en kívül ragadt, nehéz helyzetben lehet a Red Bull a vasárnapi futamon.

A Mercedes felülvizsgáltatja Verstappen egyik manőverét egy kedden előkerült videó alapján

A saját belső kamerás felvételei alapján szeretnének büntetést Verstappen ellen a Brazil Nagydíj után. Fokozódik a vb-harc.

Először lesz kínai pilóta a Forma–1-ben, elfogytak a 2022-es helyek

Az Alfa Romeo az F2-ből érkező Csou Kuan-jüt teszi Valtteri Bottas mellé.

Hamilton félelmetes hétvégével 14 pontra zárkózott a vb-harcban

A hétszeres világbajnok a 10. helyről indulva nyerte a Brazil Nagydíjat, újra nyílt a világbajnokság 3 futammal a vége előtt.

F1: Bottasé a brazil sprintfutam, Hamilton a mezőny végéről az ötödik

Verstappen így is két ponttal növelte előnyét a vb-n, már 21 ponttal vezet Hamilton előtt.

Hamiltont kizárták a Brazil GP időmérőjéről, csak a mezőny végéről rajtolhat, Verstappen komoly pénzbüntetéssel megúszta

Röviddel a Brazil Nagydíj sprintfutama előtt osztották ki a pénteki időmérő miatti büntetéseket.

Hamiltont és Verstappent is vizsgálják a Brazil Nagydíj időmérője utáni fura eset miatt

Hamilton kocsiján a hátsó szárny lehet szabálytalan, pont az az alkatrész, amit Verstappen szabálytalanul megérintett az időmérő után.

F1: Hamilton nyerte a brazil időmérőt, de a rajtbüntetése még bekavarhat

Motorcsere miatt kezd hátrábbról Hamilton, akinek két napja is lesz a visszazárkózásra.

Régi technikai megoldást porolt le és turbózott fel a Mercedes az autók hátulján, a vb-cím is múlhat rajta

Több pályán is a Törökországban látott fölényben lehet a Mercedes a hátsó felfüggesztés átvariálásával, az viszont már látszik, hogy nem a mindent vivő adut szerezték meg ezzel a szezon hajrájára.

Lehetetlen megmondani, ki áll nyerésre Verstappen és Hamilton ádáz csatájában

Tizenkét pont választja el a két pilótát öt futammal a szezon vége előtt, ebből kettőt teljesen ismeretlen pályán rendeznek majd, ami még tovább csavarja az izgalomfaktort. Szárnysegédek, motorhibák is dönthetnek az elmúlt tíz év egyik legkeményebb F1-csatájáról.

Verstappen hatalmas Hamilton-hajrát vert vissza, 12 pontra ugrott az előnye

Öt futammal a szezon vége előtt növelni tudta előnyét a Red Bull holland pilótája, aki az utolsó körökben óriási nyomás alatt volt az Amerikai Nagydíjon. Hamilton a spanyoloknál győztes taktikával próbálkozott, ezúttal sikertelenül.

Verstappen hét év után megszakította a Mercedes amerikai sorozatát, övé az időmérő

A vb-pontversenyben második Hamilton közvetlenül a riválisa mellől rajtolhat majd vasárnap. Verstappen a legutóbbi 11 futamból 8-adszor kezdhet az élről.

Hamilton simán nyerte a török időmérőt, de Bottas rajtolhat az élről

A nyolcadik vb-címéért hajtó Hamilton rajtbüntetés miatt csak a 11. helyről kezd majd, Verstappen másodikként indulva előzne a vb-pontversenyben.

Hamilton nyert az esőben, de az utolsó helyről 2. Verstappen az Orosz Nagydíj igazi győztese

Norris rettentő közel volt első F1-futamgyőzelméhez az Orosz Nagydíjon, de végül túl sokat kockáztatott a későn odaérő esőben. Hamilton a 100. F1-győzelmével átvette a vezetést a vb-n, két ponttal előzi a hatalmasat versenyző Verstappent.

Verstappen a mezőny végéről kezdi az Orosz Nagydíjat Szocsiban

A Red Bull kénytelen volt egy negyedik motort is bevetni a vb-pontversenyt vezető hollandnál.

Ádáz licit jöhet az F1 utolsó üres 2022-es üléséért

A Haas jövőre is marad az egymást nyíltan nem kedvelő Schumacher, Mazepin kettősnél, már csak az Alfa Romeóra vár mindenki.

Sok újat nem tudunk meg Schumacher állapotáról, de nem is ez a netflixes dokumentumfilm célja

Eddig kevéssé ismert oldaláról mutatja be az F1-legenda Michael Schumachert a Netflix új dokumentumfilmje. A családközpontú, emberközeli képet viszont nem a könyörtelen, mindennél jobban győzni akaró pilóta alakja ellen, hanem mellé, azt erősítendő pozicionálták.

Räikkönen túl van a koronavíruson, az Orosz Nagydíjon visszatér

Az utolsó Forma–1-es szezonját teljesítő versenyző két kihagyott futam után a jövő hétvégén ismét volánhoz ül.

Hamilton: A bukókeret megmentette az életemet

Max Verstappen kocsija láthatóan eltalálta a hétszeres világbajnok Hamilton sisakját az Olasz Nagydíjon.

Bottas odacsapott, 96 ezreddel nyerte az Olasz GP időmérőjét Hamilton előtt

A Mercedes jó helyzetből várja a sprintfutamot, Bottas viszont motorcsere miatt a mezőny végéről kezd majd vasárnap.