Bécsben megtanultuk, hogyan lehet jól kezelni a járványt, rengeteg pénzügyi támogatással és teszteléssel. És azt is megtanultuk, hogy ettől még ugyanolyan nehéz elviselni ezt a helyzetet.
Covid
RSS
The Hungarian parliament has extended the ‘state of danger’ legislation by a two thirds majority on Monday. On the government side 133 MPs voted in favour, while no one from the opposition benches gave their support.
Nem hiába vírusfertőzés, sok esetben a tünetek is hasonlók.
Ez nem minősül hatósági tesztnek.
A Publicus Intézet felmérése szerint még a kormánypárt támogatóinak többsége sem támogatja az előzetes regisztrációt.
Ez az oltásnak is jó hír.
Tóth Petra 67 éves édesanyja alig egy hét alatt halt bele a koronavírus szövődményeibe. Az asszony abba a többségbe tartozik, akikre az operatív törzs tájékoztatóin csak úgy szoktak hivatkozni: „idős, krónikus beteg”. Busák Tamás 44 napot töltött kórházban, ebből csaknem 17 napot lélegeztetőgépen. A 41 éves nyíregyházi férfi kilenc hónapja van táppénzen, rehabilitációja most is tart, de azt mondja, új esélyt kapott az élettől. Bakó-Ribényi Orsolyának a koronavírus miatt elment a szaglása és az ízlelése, ezért nem vette észre, hogy húszszázalékos ecetet itat kislányával, ami szétmarta a tíz hónapos gyerek nyelőcsövét. Pikó András polgármester azután vette komolyabban a tüneteit, és ment be a kórházba, miután „Paci”, a 28 éves roma önkormányzati képviselő lélegeztetőgépre került. Balás Barbara pedig az egyik olyan covidos kismama az országban, akin azért hajtottak végre császármetszést az orvosok, hogy a csecsemő és az ő életét is megmentsék. Napokig tartó bizonytalanságról és szorongásról, bravúros kezelésről és felépülésről, halálfélelemről és életösztönről is meséltek azok, akikkel arról beszélgettünk, hogyan hatott életükre a koronavírus második hulláma.
Haász János, a Telex újságírója is elkapta a koronavírust: az elején csak köhögéssel kezdődött és fel sem tűnt neki, hogy elkapta a vírust, végül majdnem három hetet töltött kórházban. Elmesélte, mi mindenen ment keresztül.
A koronavírus egykori epicentrumában, a kínai Vuhanban ma tele vannak a diszkók és a sétálóutcák, és nyoma sincs a fél évvel ezelőtti járványnak. Bár sokan a kínai diktatúra erejét vagy az ázsiai kultúrát látják ennek háttérben, a kínai járványkezelés látszólagos sikere ennél sokkal összetettebb.
Egy 104 éves spanyol és egy 107 éves amerikai asszony is legyőzte a koronavírust. Napi jó hírek.
Több mint két hete vezették be az eddigi legkeményebb koronavírus-korlátozásokat, ezeknek az eredménye mostanában kezdhet el látszódni. Folyamatosan frissülő grafikonjainkon nézzük meg, hogy hogy áll a járvány alakulása. Az új fertőzöttek száma látványos, de ebből még azért nem lehet nagy következtetéseket levonni.
Az aktív fertőzöttek sokasodása, megyei bontás, pozitív tesztek aránya, az elhunytak korfája, lélegeztetőgépen levők és kapacitáskorlátok – minden adat szűrhető csak az őszi időszakra és a teljes járványra is.
Az uniós tagállamok első lépésben 200 millió amerikai és német oltóanyagot vehetnek az év végétől. Ha ez megfelelő, újabb 100 millió adag is jöhet.
Az elmúlt napokban az átlagos 10 ezerről 13 ezerre nőtt a tesztek száma, de az adatok egyértelműen azt mutatják: ennyi teszt is kevés ahhoz, hogy az új fertőzöttek valós számát mutassák. A maszkviselés, a korlátozó intézkedések vagy az ország lezárása mellett a gyors teszteléssel is lassítani lehetne a fertőzést, és megszakítani a vírus terjedési láncolatait. A magyar kormány mintha egyik módszer mellett sem kötelezte volna el magát.
Teljesen átszervezik a pszichiátriai, és a vele egy épületben működő neurológiai klinikát.
Október eleje óta több mint háromszorosára nőtt a koronavírus miatt lélegeztetőgépen lévők száma. Már 182-en szorulnak gépi lélegeztetésre, volt olyan nap, amikor 28-cal több covidos került intenzív osztályra, de 630 intenzív ágy még elvileg szabadon áll a koronavírusos betegek fogadására. Hetek óta zajlik orvosok és ápolók átképzése a lélegeztetőgépek használatára.
A gyermekosztályt is a koronavírusos betegeknek kellett kiüríteni. Heves megyéből nővéreket vezényeltek át a kórházba.
Közülük 107-en meghaltak a koronavírus miatt.