Kifogásolt a víz minősége, le kellett zárni a dunakeszi szabadstrandot

2024. július 20. – 12:35

Másolás

Vágólapra másolva

Le kellett zárni a dunakeszi szabadstrandot, mert a vízminőség ellenőrzésekor az egyik biológiai paraméter a megengedett határérték felett volt, írja az Infostart.

A dunakeszi önkormányzat közleménye szerint „a legutóbbi Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vízminőség-vizsgáló laboratóriuma által végzett mérés szerint szabadstrandunk vizében az egyik biológiai paraméter a megengedett határérték felett volt. A szabadstrandon a fürdőzést átmenetileg szüneteltetjük. A következő vízmintát szombaton veszik, a vizsgálati eredmények várhatóan hétfőre érkeznek meg. Addig is a strand többi szolgáltatása a megszokott módon működik. Amint megérkeznek a friss eredmények, tájékoztatni fogjuk Önöket. Köszönjük megértésüket és együttműködésüket.”

Az Infostart cikke szerint a strand vizével már korábban is gondok voltak. Az NNGYK tavalyi ellenőrzése során hat magyarországi nyílt vízi strand került a kifogásolt kategóriába, ezek között volt már akkor is a dunakeszi Duna-parti strand. Az idén azonban idáig még lehetett fürdeni.

Forrás: NNGYK
Forrás: NNGYK

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapja szerint a legutóbbi vízmintát július 9-én vették, mint írják, hogy „a vízminta értékelése: nem megfelelő. Fürdővíz éves minősítése: kifogásolt.”

A Telex megkeresésére Budapest Főváros Kormányhivatala elmondta, hogy Dunakeszinél a megengedettnél magasabb arányban találtak enterococcus baktériumot a vízben, ezért kellett lezárni a strandot. A BFKH szerint a szennyeződés nem a gödi Samsung-gyárból származott, és lakossági megbetegedésről sem érkezett hozzájuk bejelentés. Arról is írtak, hogy a kontrollmintavétel megtörtént, és az eredmények függvényében fognak dönteni az újranyitás időpontjáról.

Frissítés: Cikkünk megjelenése után egyik olvasónk jelezte, hogy szerdán a jóval északabbra lévő Zebegényben is lezárták a Duna-parti szabadstrandot. Az önkormányzat honlapjára feltöltött határozat szerint a vízminőség ellenőrzésekor a megengedettnél kétszer több fekáliás enterococcust és háromszor több Escherichia colit találtak a vízben. Az NNGYK honlapja szerint ezeket például csőtörés vagy talajvízszivárgás okozhatja.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!