2024. június 9. – 22:10
Ez a bejegyzés egy közvetítés része.
Péterffy Attila teljes feldolgozottságnál is 10 százalékkal győzte le fideszes kihívóját, Csizmadia Pétert a pécsi polgármesterválasztáson. Azonban az ellenzéki polgármester és ellenzéki pártok jelöltjeiből álló csapata nem lehet elégedett, ugyanis a képviselőtestületben megszűnt a többségük. A választókerületek többségét elhozták a fideszes jelöltek, ezek közül sok kerületben csak alig pár százalék különbséggel. Sőt, van olyan választókerület is, ahol a teljes feldolgozottságnál szavazategyenlőség alakult ki, itt a választás eredménytelen lett.
Kerestük a kompenzációs listáról közgyűlésbe jutó fideszes polgárrmesterjelöltet, hogy milyen stratégiával fordulnak rá a következő ciklusra, de későbbre ígért választ. Az ellenzéki polgármester hamarosan, sajtótájékoztatót tart.
Friss bejegyzések
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.