2024. december 15. – 13:55
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olasz Testvérek politikai találkozóján bejelentette vasárnap, hogy lemond az Európai Konzervatívok és Reformerek elnöki tisztségéről, írja az MTI.
Meloni a döntést azzal indokolta, hogy az EP-választásokkal lezártnak érzi eddigi feladatát. Az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) közössége „olyan elnököt érdemel, amely teljes időben képes vele foglalkozni, nagyobb energiával” – mondta, hozzátéve, hogy a miniszterelnöki feladataira kíván összpontosítani.
Egyúttal bejelentette, hogy az ECR elnöki tisztségére Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnök jelölését támogatja.
A pártcsaládnak 78 képviselője van jelenleg a 720 fős Európai Parlamentben.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.