Egy nap alatt több mint 40 százalékkal emelkedett a Dogecoin árfolyama.
tőzsde
RSS
Róla szólt A nagy dobás című film.
A múlt hét szenzációja volt, hogy az internet népe fellázadt a Wall Street-i milliárdos befektetők ellen, és őrült részvényvásárlási rohammal szívatták meg a shortoló brókereket. A sztori folytatódik: a szárnyalás után mélyrepülésbe kezdtek a GameStop-részvények, a redditezők ármányt sejtenek a háttérben. Bár a legtöbb elmélet megkérdőjelezhető, az biztos, hogy vannak furcsaságok a részvény körül.
Az MGM filmstúdió máris lecsaphatott Ben Mezrich új könyvének jogaira.
A szervezett árfelhajtás most az árupiacon észlelhető, különösen az ezüst ára lőtt ki. A redditezők ugyanakkor tagadják, hogy közük lenne az ezüsthöz, és ellentámadást szimatolnak.
Ötvenszeres áron adta el az évekkel ezelőtt ajándékba kapott részvényeit.
Egy hónap alatt 1700 százalékos növekedést produkáltak az amerikai GameStop részvényei, miután egy reddites közösségben kitalálták, hogy odacsapnak az ezeket shortoló befektetőknek. Az amerikai tőzsde történetének egyik legbizarrabb sztorijában végül valószínűleg így is a Wall Street fog majd nyerni, de az biztos, hogy évek múlva is emlegetni fogják majd, ami történt.
Rekordot ért el a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója
Jack Ma Alibaba-alapító októberben még azt hirdette, felforgatja az „uzsorásként viselkedő”, döntően állami tulajdonú pénzügyi szektort. Pár napra rá cégére rászálltak a hatóságok, ő pedig azóta sem mutatkozott nyilvánosan – vélhetően ez annak következménye, hogy túl messzire merészkedett.
Az indiai Serum Institute már a jövő év elejétől kereskedelmi forgalomba akar hozni koronavírus-vakcinát, amit az vehet meg, akinek pénze van. A különbség az árban van: az indiai kormány 3 dollárt fizet egy adagért, míg a piacon 13 dollárért lehet eladni. Mennyire etikus üzletelni a vakcinával, hogy lehetne igazságosan elosztani, hol tart a stratégiai versenyben Magyarország, és mennyit fognak keresni a világjárványon a gyártók?
A tőzsde alternatív platformján, a BÉTa piacon.
Pandémia ide vagy oda, jól sikerült a részvénykibocsátás.
Az Apple és a Microsoft jó teljesítmények is köszönhetően lépte át a harmincezer pontot.
Albert Bourla a 90%-os hatékonyságú vakcina bejelentése után eladta részvényei 62%-át.
Mai áron számolva az első ezermilliárdos amerikai vállalat nem az Apple volt, hanem egy évszázaddal korábban a Standard Oil. Innen nézve van még tér a techóriások növekedésére, de miközben az emberek egyre tovább élnek, a cégekre pont az ellenkezője igaz. Meddig tartható fenn a tőzsdei szárnyalás?
A BTS már 200 hete vezeti a Billboard Social 50-es toplistáját.