Az Európai Bizottság alelnöke úgy látja, nálunk a legaggasztóbb a jogállamiság helyzete Európában, a testület átfogóan vizsgálja majd a többi között a választások tisztaságát is.
demokrácia
RSS
A Telex első száz napja alatt ötvenkét különböző megkeresést küldtünk magyar minisztériumoknak, és mindössze kilenc esetben kaptunk választ.
Négy év munkája van a Capitolium ostromában kicsúcsosodó szerdai zavargásokban, amelyek a pesszimisták szerint tartós sebet ejtenek az amerikai demokrácián, az optimisták szerint viszont messze nem tudták megrengetni az amerikai intézményrendszert. A hogyan továbbról viszont az új kormánypártban is vannak viták.
A cikk azt taglalja, hogy Magyarország 2019-ben átcsúszott a félig szilárd demokráciák sorából a hibrid rezsimek közé.
Trump vesztett, de a trumpizmus domináns erő maradhat majd az amerikai jobboldalon, miközben a választási tűzszünet végével a demokratáknál is újrakezdődhet az ideológiai harc az újbaloldal és a régi motorosok között.
Egy friss közvélemény-kutatás szerint ha úgy adódna, a többség bizonyos előnyökért lemondana a szabadságjogairól. Sokan hisznek az összeesküvés-elméletekben, főleg a Fidesz-szavazók között hódít a nézet, hogy titokban a zsidók irányítják a világot. A fideszesek szerint oligarchák komoly befolyást gyakorolnak a kormányra.
A szlovák Denník N egy rendkívüli újság. Nem oligarchák tartják fenn, nem támogatja az állam, és még csak nem is a nagy cégektől származó reklámbevételekből él. A Denník N főszerkesztőjének vendégcikke.
A média gazdasági és politikai helyzetéről szóló véleménycikkünk vendégszerzői Věra Jourová, az Európai Bizottság értékekért és átláthatóságért felelős alelnöke és Thierry Breton, a belső piacért felelős európai biztos.