Március 8-án kezdenek enyhíteni a korlátozásokon.
Boris Johnson
RSS
17 millióan már megkapták a vakcina első adagját. Eközben a járványt eddig jól kezelő Ausztrália is elkezdett oltani.
Értetlenül állnak a szakértők, hogy Boris Johnson miért kezdett el olyan adatokra alapozva riogatni, amiket még nagyon sok vizsgálattal kéne megerősíteni.
Boris Johnson miniszterelnök szerint a korai kutatások ezt igazolják.
Az Egyesült Királyságba érkező valamennyi embernek 10 napig kell karanténba vonulnia, kivéve, ha öt nap után negatív eredményt mutatnak.
Boris Johnson szerint a járvány kezdete óta most állnak a legnagyobb nyomás alatt a brit kórházak. Eközben Európa számos más országában sem csillapodik a járvány. Ausztriában január 24-ig tart majd a koronavírus-járvány miatt elrendelt teljes zárlat, Németországban pedig január végéig maradnak érvényben a jelenlegi korlátozások. Hétfő éjféltől Skóciát is a márciusihoz hasonló szigorral lezárják, illetve az alapvető fontosságú cikkek és gyógyszerek beszerzése végett léphetnek az utcára. A jelenleg is zárva tartó iskolák újra nyitását eredetileg január elejére tervezték, de ezt a hétfői bejelentés szerint februárig biztosan elhalasztják Skóciában.
Január 24-ig biztosan érvényben maradnak az osztrák korlátozások, ahogy Németországban is erre készülnek.
Három hónap alatt több tízmillió oltást adnának be a britek, a járvány megfékezéséhez viszont szükség lehet további szigorításokra is. Az ellenzék szerint a vírus elszabadult, Johnsonnak pedig azonnal le kell zárnia az országot.
A megállapodást Ursula Von der Leyen és Charles Michel uniós vezetők már aláírták, a délután folyamán Boris Johnson is jóvá fogja hagyni. Mindeközben a brit parlament is szavaz a paktumról.
Az Európai Unió mind a 27 tagországa támogatja az EU és az Egyesült Királyság közötti kereskedelmi kapcsolatokról múlt csütörtökön létrejött megállapodás előzetes, ideiglenes alkalmazásának elindítását január 1-jén.
Az utolsó pillanatig húzódtak a tárgyalások, de egy héttel az átmeneti időszak vége előtt, karácsonykor bejelentették a megállapodást, ami a kereskedelem mellett például biztonságpolitikáról is szól. A halakról az utolsó makréláig még délelőtt is egyezkedtek.
A halászaton megy a legnagyobb vita az Unió és Nagy-Britannia között.
Hét közben még vasárnapot adták meg határidőnek, végül Boris Johnson és Ursula von der Leyen telefonon állapodott meg a tárgyalások folytatásáról.
Bizonyos kérdésekben egyik fél sem hajlandó engedni.
Személyesen találkozik Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével.
Von der Leyen és Boris Johnson személyesen döntött a további tárgyalásokról.
A brit miniszterelnök tavasszal elkapta a koronavírust, akkor intenzívre is került pár napra.
Dominic Cummings a brit politika egyik legmegosztóbb figurája volt, sok titkot vihet magával a Downing Streetről.
A brit miniszterelnök arról beszélt, hogy csütörtöktől új korlátozások lépnek életbe.
Ha a mostani egyeztetések Boris Johnson és az EU között zátonyra futnak a brexit utáni kapcsolatokról, az pont a világjárvánnyal súlyosbítva üthet be jövő év elején. A briteken csattanna leginkább, de az uniós országok is megszenvednék. Mi történik már megint a brexit körül?
A Downing Street szóvivője keményebben fogalmazott: a tárgyalásoknak a jövőbeli kapcsolatokról az EU-val vége, ha az unió nem hajlandó engedményekre.
Boris Johnson a csütörtök-pénteki csúcs után dönti el, hogy az Egyesült Királyság folytatja-e a megrekedt tárgyalásokat.
Ha most sem lesz megállapodás, akkor valószínűleg nem lesz szabadkereskedelmi egyezmény a britek és az EU között.
Ez a kötelezettségszegési eljárás első eleme, miután a brit kormány nem vonta vissza a brexitmegállapodást sértő törvényjavaslatát.