Franciaország útja a döntőig

2022. december 18. – 15:42

A franciák remek startot vettek, bár hamar gólt kaptak, végül 4-1-re ütötték ki Ausztráliát az első csoportmeccsen. A második körben Dániát kapták, és Kylian Mbappé duplájával, 2-1-re nyert Franciaország, amivel már a legjobb 16 közé kerültek. Ez a tudat valószínűleg hatott is a játékosok teljesítményére, mert a harmadik csoportmeccsen Tunézia nyert ellenük 1-0-ra.

A nyolcaddöntőben már újra ellenállhatatlan játékot mutatott Didier Deschamps csapata, 3-1-gyel söpörte le Lengyelországot, ami csak a 90+9. percben tudott szépíteni egy 11-essel.

A negyedöntő már kiélezettebb volt, a tavalyi Eb-döntős Anglia volt az ellenfél. A franciák vezettek, de egy 11-esből Harry Kane egyenlített. Erre még egy lehetőséget kapott később, de büntetője kimaradt, így Olivier Giroud góljával 2-1-re nyert Franciaország.

Az elődöntőben az addig szinte hibátlanul védekező Marokkóval játszott Franciaország, de a meccs menetét gyorsan eldöntötte, Lucas Hernández 5. percben szerzett gólja, a vége 2-0 lett.