Nehéz kezdés után két meccs alatt tíz gólt rámoltak be a spanyolok

2021. július 2. – 17:54

Nem kezdett jól a spanyol válogatott az Eb-n. Két meccs alatt mindössze két pontot szerzett, és a továbbjutása is veszélybe került. Hiába játszottak ordító fölényben a svédek ellen, egy helyzetet se sikerült értékesíteni, 0-0-ás döntetlennel zárult a meccs. Lengyelország ellen Morata már a 26. percben betalált, de Lewandowski a második félidő elején egyenlített, és 1-1 lett a végeredmény. A harmadik meccsen aztán már beindult a spanyol gólgyártás, 5-0-ra elintézték Szlovákiát, és ezzel az első helyen jutottak tovább a csoportból.

A nyolcaddöntőben a vb-n ezüstérmes Horvátország ellen léptek pályára, és egy egészen őrületes meccsen sikerült kiharcolniuk a továbbjutást. Öt perccel a vége előtt még 3-1-re vezetett a spanyol válogatott, aztán a 92. percben Pasalic góljával egyenlítettek a horvátok, és jöhetett a hosszabbítás. Nem bízták a tizenegyesekre a spanyolok, előbb Morata talált be a 100. percben, majd három perccel később Oyarzabal állította be a végeredményt.