Fact-check: Az EU statisztikai hivatala vizsgálatot indított a KSH ellen?
A DK szerint vizsgálat indult, a KSH szerint nem. Vizsgálni és vizsgálatot indítani csak a köznyelvben szinonimák, a jogban nem.
Fact-check: A reptér tényleg pár száz forintért árverezi el az ottfelejtett poggyászokat?
Egy Facebook-bejegyzésben azt állítják, hogy alig 800 forintért le lehet csapni ékszerekkel és fényképezőkkel teli bőröndökre.
Fact-check: Tényleg veszélyesebb volt a lélegeztetőgép, mint maga a koronavírus-fertőzés?
Elon Musk Joe Rogan podcastjában magyarázott arról, hogy űrhajógyártóként miért gondolja azt, hogy a lélegeztetőgép rossz kezelés volt, és a covidos betegek emiatt haltak meg.
Fact-check: Tényleg elsők vagyunk lakosságarányosan a Nobel-díjasok számában?
A városi legenda szerint világelsők vagyunk az egy főre jutó díjazottak számában. Ez ugyan nem igaz, de jó helyen állunk.
Fact-check: Tényleg 100 százalékos adókedvezményt kapnak a magyar anyák, ahogy Jordan B. Peterson...
Novák Katalin tavaly kitüntette a kanadai pszichológust és online celebet, aki most történetesen Novák Katalin munkáját és a magyar családpolitikát méltatta Elon Muskkal kórusban.
Fact-check: Utcai lövöldözések, robbantások, antiszemitizmus jellemzik a svéd demokráciát?
Tényleg vannak no-go zónák? Máshogy nevezik őket, de vannak! Több a lövöldözés, és volt, amikor gyerek is meghalt? Igen! Több lett a keresztények elleni gyűlölet-bűncselekmények száma? Stimmel! Más...
Fact-check: A WHO egy totális megfigyelésen alapuló, diktatórikus világkormányt épít ki egy új...
A Mi Hazánk aláírásokat gyűjt az egészségügyi világszervezet egyik egyezménytervezete ellen, de olyan dolgok ellen tiltakoznak, amikről szó sincs a dokumentumban.
Fact-check: Még a Human Rights Watch szerint is az ukránok mészárolták le Izjum lakóit?
Bár 11 áldozat biztosan kazettás támadás miatt halt meg, helyi beszámolók szerint az orosz katonák sokkal több civillel végeztek.
Fact-check: „Az orosz gazdaság lekörözte a németet”?
Van olyan adat, ami alapján mondhatnak ilyet a fideszes influenszerek. De ha értelmezzük annak valódi tartalmát, jól látható, hogy szó sincs orosz sikerről.
Fact-check: az élelmiszereken látható békás logó azt jelenti, hogy a termék növényirtóval mérgezett?
Konteós körökben terjed, hogy a Rainforest Alliance logójával ellátott élelmiszerek növényirtó szerrel mérgezettek, az Apeel vállalat pedig káros bevonatot tesz a zöldségekre és a gyümölcsökre....
Kövess minket Facebookon is!