Tour de France

RSS

Tavaly a kamerák előtt szipogott, mert azt hitte, vége a karrierjének, idén tarolt a Tour de France-on

A 2021-es Tour főszereplője a 36 éves Mark Cavendish volt, aki egy vírusbetegséget és a depressziót is legyőzve támadt fel. Öt év szünet után négy szakaszgyőzelemmel tért vissza a francia körversenyen.

A szenzációsan sokoldalú belga bringás megakadályozta Cavendisht a Tour de France-rekordban

Wout van Aert sprintelt a leggyorsabban Párizsban, harmadik szakaszát nyerte idén. Cavendish a 35. győzelmet akarta összehozni. Pogačar második Tourját nyerte.

Tour: Van Aert nyerte az időfutamot, a sárga trikós Pogačar már ünnepelhet

Az utolsó előtti szakasz nem hozott változást a top 10-ben, vasárnap már csak be kell érni a párizsi célba a francia kerékpáros körversenyen.

Tour: csütörtökön razziát tartott a rendőrség a csapatánál, másnap szakaszt nyert a szlovén bajnok

Matej Mohorič a második szakaszát nyerte az idei francia körversenyen.

Tarolt a címvédő a Tour de France utolsó hegyi szakaszán, a pöttyös trikót is megszerezte

Tadej Pogačar két nap alatt két szakaszt nyert, már csak a balszerencse akadályozhatja meg az újabb Tour-győzelmét.

Tour: a sárga trikós nyerte a hegyi befutót a franciák nemzeti ünnepén

A szlovén Tadej Pogačar a 17. szakaszon megmutatta, hogy nincs nála erősebb az idei francia körversenyen.

Tour: a sárga trikós pihenőt tartott, szökevény nyerte az első felvonást a Pireneusokban

Az osztrák Patrick Konrad húzta be a 16. szakaszt 36 kilométernyi szólózás után.

Tour: a verseny legmagasabb, 2408 méteres hegyén sem tudták leszakítani a sárga trikóst

A Pireneusokban rendezett 15. szakaszt az amerikai Sepp Kuss nyerte szökésből. Tadej Pogačar továbbra is több mint öt perc előnnyel vezeti a versenyt.

Holland bringás nyerte a szökevények napját a Tour de France-on

Bauke Mollema győzött a francia körverseny 14. szakaszán, Guillaume Martin az összetett verseny második helyére jött föl.

Cavendish beállította Merckx Tour de France-rekordját, ő is 34 szakaszgyőzelemnél jár

A brit sprinter idei negyedik etapját nyerte a Touron, pedig az utolsó pillanatban került a csapatba.

Peter Sagan feladta a Tour de France-t, de a csapata nélküle is szakaszt nyert

A Bora-Hansgrohe német versenyzője, Nils Politt szökésből nyert a 12. etapon.

Tour: tegnap még sprintelt, ma elvitte a legendás hegyi szakaszt Van Aert

A belga Van Aert nyerte az 1909 méteres Mont Ventoux-t kétszer is megmászó etapot. Először mutatott gyengeséget a sárga trikós Pogačar.

Provence szörnyetege, ahol a Holdon érezhetik magukat a bringások

A Tour de France legendás hegyét egymás után kétszer másszák meg idén. A Mont Ventoux-hoz haláleset is kötődik, az utolsó kilométereken pokoli meleg és nagy szél nehezítheti a 22 kilométeres mászást a holdbéli tájon.

Cavendish már csak egy szakaszgyőzelemre Merckx Tour-rekordjától

A brit sprinter már a harmadik szakaszát nyerte az idei francia körversenyen.

Hősként ünnepelték a Tour de France tök utolsó bringását, akinek kizárása elkerülhetetlen volt

A Tour első fekete dél-afrikai bringása bukása után is mindenáron be akart érni, már bontották a célterületet, mikor megjött.

Tour: ausztrál bringás jelentkezett be a dobogóra, a sárga trikós legyőzhetetlennek tűnik

Ben O'Connor nyerte a 9. szakaszt, az összetett verseny második helyére jött föl.

Sérülései miatt feladta a Tour de France-t a verseny tavalyi másodikja, Primož Roglič

A favoritként induló szlovén bringás a 4. szakasz óta szenvedett sérülései miatt. A korábbi sárga trikós Van der Poel is kiszállt.

A Tour-címvédő szinte emberfeletti teljesítménnyel iskolázta le a mezőnyt az első hegyi szakaszon

Tadej Pogačar két emelkedőt megnyomott az Alpokban, és máris hatalmas előnnyel vezet az összetettben.

21 éve nem volt ilyen hosszú szakasz a Touron, a nap nyertese és vesztese is egy szlovén bringás volt

A szakaszgyőztes Matej Mohorič lett, a korábban bukó Primož Roglič nem bírta a tempót.

5500 kilométert teker, hogy a legszegényebbeknek is jusson kerékpár

Lachlan Morton ausztrál kerékpáros kitalálta, hogy az 1903-as Tourt idéző módon tekeri végig az idei útvonalat, ezzel tiszteleg az első körverseny előtt és gyűjt pénzt a rászorulóknak.

A címvédő mindenkit bedarált a Touron, de a sárga trikóról még lemaradt

A szlovén Pogačar fölényesen nyerte az időfutamot, de Van der Poel nyolc másodperccel még megőrizte a sárga trikót.

Letartóztatták a Tour de France-on tömegbukást okozó nézőt

A nőt szerda délután Landerneau városában vették őrizetbe.

Versenyzői sztrájkkal indult, hőstörténettel ért véget a Tour 4. szakasza

A bringások a balesetveszélyes pálya miatt tiltakoztak. A szakaszon a pocsék szezonok után visszatérő legenda, Mark Cavendish sprintelt leggyorsabban.

Egy csapatfőnök szerint muszáj tenni valamit, különben valaki meghal a Touron

Egymást érik a tömegbukások a Touron, ami az esélyesek versenyét is tönkreteszi, és sok a sérült is. A versenyzők és a csapatvezetők is változást akarnak.

Rengeteg bukás volt a Tour harmadik szakaszán, mindkét szlovén sztár időt veszített

A belga Tim Merlier nyerte a mezőnyhajrát az őrült etap végén.

A Tour új sárga trikósa az első helyről mindig lemaradó nagyapjára emlékezett a célvonalon

Raymond Poulidor sosem viselhette a sárga trikót, hiába indult 14-szer a Touron, és lett nyolcszor dobogós. Unokája, Mathieu van der Poel élete második szakasza után öltözhetett sárgába.

A Tour de France szervezői beperlik a tömegbukást okozó nézőt

A nő a nyomozók kiérkezése előtt elhagyta a helyszínt.

Egy néző táblája okozott hatalmas tömegbukást a Tour első szakaszán

A francia Julian Alaphilippe győzött, sárga trikóra cserélte a világbajnoknak járó szivárványszínű mezt.

Két szlovén három héten át a négyfejű fenevad ellen

Szombaton rajtol a Tour de France, ahol a címvédő Pogačar küzdhet meg újra a tavaly az utolsó pillanatban gyengélkedő Rogličcsal. A szlovénok versengésébe a félelmetesen erős Ineos-csapat szólhat bele. A harmadik héten a hegyek tehetnek igazságot.