Megtisztelőnek tartja Lánczi Tamás, hogy utálják a libsik, Bayer Zsolt kicsit féltékeny rá

2024. október 28. – 14:35

Másolás

Vágólapra másolva

– Hogy éled meg, hogy lassan bekerülsz a libsik által a legjobban utált top ötbe?
– Megtisztelő. Én azt gondolom, hogy ha a szuverenitás ellenségei nem tekintenek a barátaiknak, az egy jó hír.
– Kicsit féltékeny vagyok rád, mert szerintem mögötted vagyok a sorban. Voltam előtted is, akkor jobban éreztem magam.

Ezzel az összekacsintós párbeszéddel indult Bayer Zsolt és Lánczi Tamás beszélgetése a Hír Tv Bayer-show című műsorában vasárnap este. A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke akkora tapsot kapott Bayer nézőitől a stúdióban, hogy zavarba is jött egy kicsit.

Aztán jött a már-már kötelező, munkakörével járó panelekkel. Arról beszélt az interjúban, hogy a nyugati liberálisok nagyon agresszív, nagyon durva nyomulása megpróbálja „felmorzsolni a nemzeti szuverenitást, zárójelbe teszi a szavazói akaratot, lényegében degradálja a demokratikus procedúrát”, „megkérdőjelezi, lefojtja a népakaratot.” Szerinte kevés olyan ország maradt, amely hatékonyan lépne fel ez ellen: ilyen Szlovákia és Magyarország szuverenista kormánya. Sehol máshol nem lehet olyan nyíltsággal és őszinteséggel a globális hálózatról beszélni Európában, mint itt, tette hozzá.

Kik a szuverenitás ellenségei, akiket Bayer Zsolt leegyszerűsítve csak liberálisoknak nevez? Lánczi szerint nem lehet egy szóval leírni ezt a jelenséget, de „a tévéképernyők előtt meg itt a teremben is mindenki érti, hogy kikre gondolunk”. Azt is mondta, hogy kultúra területén a woke irányzat morzsolja fel a nemzeti szuverenitást, míg a gazdasági oldalon a globalisták, szuperkapitalisták jelentenek veszélyt.

Abban egyetértett Bayer és Lánczi, hogy az Európai Parlament el akarja törölni a magyar nemzeti szuverenitást, és az Európai Unió jelenti ma az egyik legnagyobb veszélyt a szuverenitásunkra. Bayer arról beszélt, hogy 2004-ben ő nem ahhoz az Európai Unióhoz való csatlakozásra szavazott, amely fel akarja számolni a nemzetállamokat, Európai Egyesült Államokat akar létrehozni. Szerinte Marika néni és Pista bácsi sem támogatta volna a csatlakozást, ha szólnak nekik, hogy az unió „azzal jár együtt, hogy oviban szakállas bácsiknak kell mesét olvasni a két királyfi szerelméről női ruhába öltözve.”

„Amikor mi beléptünk, és ami most van, az két külön világ”

– jelentette ki Bayer, és azt nehezményezi, hogy az uniós értékek változásáról nem kérdezték meg az uniós állampolgárokat.

Lánczi szerint ezek sosem voltak európai értékek, csak „egy nagyon szűk, magát elitnek kikiáltó csoport mentális készlete”. A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke úgy látja, hogy az Európai Unió valamikor 2008-ban, a gazdasági világválság környékén siklott ki, amikor Európa elvesztette a hatalmát önmaga felett, és az irányítást az európai emberektől és vezetőktől átvette Brüsszel. „Itt már nem ideológiai kérdésekről van szó (…), az összes nemzetállam leradírozása zajlik.”

Az interjú végén azt ígérte az év elején felállított Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, hogy a Transparency International Magyarország és az Átlátszó után folyamatosan tárják fel az újabb és újabb szervezeteket, amelyek szerintük veszélyt jelentenek az ország szuverenitására. „Van belőlük jó pár, de azért nem végtelen számú. Megrajzolható nagyjából az a külföldről finanszírozott politikai nyomásgyakorló kör, amely Magyarország ellehetetlenítésén dolgozik” – fogalmazott Lánczi, akinek Bayer „hihetetlen mennyiségű türelmet és erőt” kívánt ehhez a munkához.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!