Vas Blanka vezeti a női Vueltát

2024. április 29. – 17:35

Vas Blanka vezeti a női Vuelta összetett versenyét, miután másodikként ért célba a hétfői második szakaszon. A Buñol és Monfoca közti 118 kilométeres szakaszt ugyan a női Paris-Roubaix tavalyi győztese, a kanadai Alison Jackson nyerte, de a jóváírásoknak köszönhetően az SD Worx magyar bringása átvette az összetettben élen álló versenyzőnek járó piros trikót. Vas végig az elsők között volt a mezőnyhajrában, azonban Jackson pár centivel meg tudta előzni. Vas Blanka piros trikója azt jelenti, hogy először vezeti magyar női bringás valamelyik nagy körverseny összetettjét. A magyar versenyző előnye 8 másodperc az összetettben második helyen álló Alison Jacksonnal szemben.

A nyolcnapos spanyolországi körverseny kedden a Lucena és Teruel közötti 130,5 kilométeres szakasszal folytatódik.

A magyar bringás tavaly U23-as világbajnok lett országúti kerékpárban Glasgow-ban, amivel megszerezte a magyar kerékpársport első vb-aranyérmét. Az idei szezonra való felkészülése nem indult jól, mert októberben edzés közben eltörte a kulcscsontját, később pedig betegség miatt ki kellett hagynia a februári ciklokrossz-világbajnokságot.

Vas Blankáról hegyikerékpáros olimpiai negyedik helye után forgattunk portréfilmet 2021 őszén.