Az asztaliteniszező Pálos Péter aranyérmet szerzett a tokiói paralimpián

Legfontosabb

2021. augusztus 29. – 11:27

Pálos Péter a francia Lucas Créange elleni szombati mérkőzésen – Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az asztaliteniszező Pálos Péter aranyérmet szerzett a tokiói paralimpia ötödik versenynapján, miután a döntőben 3-2-re legyőzte az ausztrál Samuel Philip von Einemet. A BVSC-Zugló 35 éves versenyzője előző nap, az elődöntőben hasonlóan kiélezett küzdelemben 3-2-re nyert a francia Lucas Créange ellen.

Elképesztően izgalmas volt a végjáték: Pálosnak négy meccslabdája is volt, de az ausztrál feljött 10-9-re, és csak a magyar versenyző minimális különbséggel nyerte meg a mindent eldöntő, ötödik szettet.

Egy ruppót nem adtam volna ezért a győzelemért, minden meccsen legalább egyszer vagy kétszer feladtam. Azt gondoltam, hogy nem fogok tudni visszajönni

– értékelte a győzelmet az M4 Sport kérdésére.

Az érmesek, balról a második Pálos Péter – Fotó: Reuters/Marko Djurica

Pálos Péter a magyar csapat ötödik érmét szerezte Tokióban. Veres Amarilla csütörtökön aranyat nyert a kerekesszékes vívók párbajtőr-versenyében. Konkoly Zsófia 400 méteres gyorsúszásban lett ezüstérmes. Szintén ezüstérmet nyert a tőrözők A kategóriájában Osváth Richárd, Szvitacs Alexa pedig bronzérmet szerzett asztaliteniszben.

Élő eredménykövetés, menetrend és éremtáblázat a Magyar Paralimpiai Bizottság honlapján található>>>