Ultrafutás

RSS

Napi két maraton sem elég a célba éréshez a leghosszabb futóversenyen

A világ leghosszabb, 3100 mérföldes futóversenyét 52 nap alatt kell teljesíteni.

338 ezer kilométer van a lábában, de amíg járni tud, addig futni is

Ha valakiről, akkor Bogár Jánosról tényleg elmondható, hogy az egész élete a futásról szól. 1991-ben első magyarként nyerte meg a közel 250 kilométeres Spartathlont, majd 30 év után visszatért Görögországba. Öt nappal később pedig lenyomta a 216 kilométeres Ultrabalatont is. Most 57 éves, és szinte belebetegszik, ha nem lehet ott a futók között. De minden győzelemnél többet ad neki a közös szenvedés és drukkolás.

Csécsei Zoltán fantasztikus idővel nyerte az Ultrabalatont, hamarosan a Telex váltója is elstartol

A férfi egyéni győztes 18 óra alatt kerülte meg a Balatont. Szombat hajnal óta már a váltók is futnak a 216 kilométeres távon, a sok ezer embert megmozgató Ultrabalatonon a telexesek is hamarosan nekilódulnak.

Maráz Zsuzsanna második lett a Spartathlonon, a 246 kilométeres ultrafutáson

Az ultrafutónőnek nem sikerült megvédeni a címét, de így is nagyszerű időt ment, 26 órán belül ért célba, sok férfit is megelőzve, abszolútban a kilencedik lett. Eddig mind az öt indulásakor dobogós helyet szerzett.

Magyar ultrafutó nyerte a világ leghosszabb, 1001 kilométeres terepfutóversenyét

Barta László 254 óra alatt teljesítette a 24 ezer méter szintkülönbséggel nehezített távot.

Verseny közben elütötte egy autó Lubics Szilvia ultrafutót, majd a tükrével egy másik versenyzőt is megcsapott

Hirtelen nem tudtam megmozdulni sem, el kellett telnie pár másodpercnek, mire felfogtam, mi történt“ – írta a futónő.

Lezuhant és meghalt egy cseh futó az Alpok legnagyobb ultramaratonján

Egy lejtőn szenvedett halálos balesetet a cseh futó, hiába erősítették meg a szakasz biztosítását az UTMB-szervezők.