Giro d'Italia

RSS

Sport
Contador csapatával is ott lehet egy magyar bringás a Giro d'Italián

A még csak húszéves Fetter Eriket indítani akarja a háromhetes körversenyen az EOLO-Kometa. Valter Attila programjában is újra szerepel a Giro.

Sport
A szoknyás ördög, akire Mussolini is kíváncsi volt

Alfonsina Strada az egyetlen nő, aki végigtekert egy nagy biciklis körversenyt. Az 1924-es Girón seprűnyél is volt a kormánya, 21 órán át ült nyeregben egyetlen nap alatt, jutalmát pedig elmegyógyintézetben lévő férjének utalta.

Sport
Valter Attila: Irgalmatlanul nehéz második hét volt, mert féltek a Giro lefújásától

A Giro d'Italiát a 27. helyen befejező magyar bringás szerint Csömörről indulva sem lehetetlen Grand Tourt nyerni.

Sport
Tárgyalnak arról, hogy 2021-ben vagy 2022-ben Budapestről induljon a Giro d'Italia

Idén tavasszal az olasz körverseny három szakaszát Magyarországon rendezték volna.

Sport
Annak köszönheti az álmát, hogy tökutolsó lett a Girón

Aki követi a kerékpársportot, biztosan találkozott már a Pinarello névvel. Az olasz márka számos Grand Tour-győzelemhez, világbajnoki címhez és világrekordhoz segítette hozzá a sportág legjobbjait, az idei Girót is Pinarellóval nyerték. Honnan indult a világ egyik legsikeresebb kerékpárgyárosa, Giovanni Pinarello? Hogyan írt történelmet az olasz körversenyen?

Sport
Geoghegan Hart drámai végjátékban nyerte meg a Giro d'Italiát

A záróidőfutam előtt egy másodpercnyi különbség sem volt közte és Hindley között. Valter Attila összetett 27. hellyel zárta első háromhetesét.

Sport
Az egy óriási löket volt, amikor a kétszeres Giro-győztes is leszakadt

Sport
Valter Attila kilencedik lett a Giro utolsó hegyi szakaszán

A magyar bringás a legjobbak között volt a sestriere-i emelkedőn. Az összetett verseny első két helyezettje között nincs időkülönbség az utolsó szakasz előtt.

Sport
Giro: Valter Attila csapattársa nyerte a tiltakozás miatt lerövidített szakaszt

A cseh időfutam-bajnok, Josef Černy szökésből nyerte az olasz körverseny káoszos napját.

Sport
Giro: tizenöt nap és egy borzasztó nehéz hegyi szakasz után van új rózsaszín trikós

Már Kelderman vezet az olasz körön, de ő is elég sokat kapott néhány riválisától. Valter a 79. helyen fejezte a havas hegyek között vezetett etapot.

Sport
Nem robbantotta be a versenyt a Giro első havas szakasza

O'Connor nyert szökésből, a favoritok együtt érkeztek a még keményebb hegyi szakaszokra spórolhattak. Valter 24. maradt összetettben.

Sport
A Girón és a Vueltán is szlovén bringás volt a legjobb

Az olasz körverseny 16. szakaszán Jan Tratnik, a spanyol körverseny nyitóetapján Primoz Roglic volt a legjobb.

Sport
A berobbanó fiatalok lenyűgözik a Monumentumok királyát

A 38 éves kerékpáros, Philippe Gilbert szakkomentátorként követi az őszi versenyeket. A Vuelta a España esélyeseiről és a sportág új tehetségeiről is beszélt az Eurosporton, az exkluzív interjút pedig a Telex megkapta a csatornától.

Sport
Giro: Almeida széthajtotta magát, hogy megmentse a rózsaszín trikót

Már csak 15 másodperccel vezet a portugál bringás, Kelderman támadta be. Brit szakasziker. Valter Attila a 34. lett.

Sport
Giro d'Italia: a világbajnok rommá verte a mezőnyt az időfutamon, Valter 24.

Ganna már harmadik szakaszát nyerte, a rózsaszín trikós Almeida növelte előnyét.

Sport
Giro: tovább növelte előnyét a versenyt vezető 22 éves portugál bringás

Az olasz körverseny 13. szakaszát Diego Ulissi nyerte a rózsaszín trikós Joao Almeida előtt.

Sport
Giro: Egy defekt döntötte el a Marco Pantani emlékére rendezett szakaszt

Az ecuadori Jhonatan Narváez nyert a legendás olasz kerékpáros szülővárosában.

Sport
Giro: ha mezőnyhajrá, akkor a ciklámen trikóst nem lehet legyőzni

A francia bajnok Arnaud Démare már a negyedik szakaszát nyerte az olasz körversenyen.

Sport
Giro: Peter Sagan elképesztő volt, több mint száz kilométeres szökésből nyerte a szakaszt

A háromszoros világbajnok szlovák bringás erődemonstrációt tartott az olasz körverseny 10. etapján.

Sport
Giro d'Italia: visszalépett az egyik favorit, mert koronavírusos, két teljes csapat is kiszállt

Kruijswijk tesztje pozitív lett, ahogy a Mitchelton-Scott dolgozói is.

Sport
A lejtmenet 70-nel, három fokban totál halál

Valter Tibor huszonhétszeres magyar bajnok kerékpáros volt, de fia, akinek edzője is, még őt is túlszárnyalja. Attila most a Giro d'Italián versenyez, ahol újoncként is kiválóan teljesít. Egy zsákfaluból indult történetük, közös edzéseiken az apa már csak szélárnyékban bírja a tempót, a hegyen pedig már nem is követi fiát.

Sport
Giro: Valter a legjobbakkal is bírta a hegyibefutót

A 9. szakasz végén világsztárokat is megvert a magyar bringás, 18. lett. Portugál etapsiker és rózsaszín trikó.

Sport
Giro: 14 perc előnnyel nyert szakaszt az izraeli csapat

A brit Alex Dowsett használta ki, hogy a mezőny rápihent a vasárnapi hegyi befutóra.

Sport
Koronavírus-fertőzött bringást találtak a Giro d'Italián

Simon Yatesnek enyhe tünetei vannak, de nem folytathatja a versenyt.

Sport
Giro d'Italia: a kaotikus szakaszt Valter Attila is megszenvedte

Többször kellett üldöznie a főmezőnyt a magyar bringásnak, aki már a legjobb 30-ban van. Újra Démare nyerte a sprintet.

Sport
Giro: a második sprintbefutót is a francia bajnok nyerte

A 6. szakasz végi mezőnyhajrában is Arnaud Démare volt a legerősebb, Valter Attila a 29. lett.

Sport
Giro: Valter Attila jó pár helyet javított az összetettben

A magyar bringás a 33. helyre jött fel, Filippo Ganna már a második szakaszát nyerte az olasz körversenyen.

Sport
Egy helikopter okozott bringásbalesetet a Giro d'Italián

Túl alacsonyan repült egy gép, az általa kavart szél kordont lökött a kerékpárosokra.

Sport
Giro: percekig nem tudták, ki nyerte a hihetetlenül szoros befutót

A 4. szakasz a sprintereké volt, hárman szinte egyszerre értek át a célvonalon, végül a francia Arnaud Démare örülhetett a győzelemnek.

Sport
Giro: a szuperfavorit elszállt egy bukás miatt

Thomas nagy hátrányt kapott az Etnán. Valter 49. helyen jött be a nehéz emelkedőn.