RSS
A legtöbbeknek az üzenetek küldése és fogadása nem ment.
Az ausztrál kormány elfogadta a médiatörvényt, a Facebook pedig bocsánatot kért, amiért pár napig blokkolták a híreket.
Napok óta nem lehet híreket olvasni és megosztani az ausztrál Facebookon. Amíg a Google hajlandó fizetni a médiacégeknek a hírekért, addig a Facebook inkább buborékba zárta a felhasználóit. Az utolsó pillanatban végül összejött a megegyezés, de a techcégek valószínűleg nem ússzák meg a jövőben, hogy fizessenek a médiacégeknek.
Helyreáll a hírszolgáltatás.
A videóból kiderül, egyetért azzal, hogy az első lépések között az este 8 utáni kijárási tilalmat kell enyhíteni.
Orbánék szerint Soros és Gyurcsány emberei megjelentek a techóriás mögött, a kampányüzenetek bebetonozása miatt tavasszal jön a lex Facebook, az ellenzék pedig attól tart, hogy a kormány cenzúrázza az utolsó olyan felületet, ahol nem lejt a pálya a hatalom felé.
A fiatal felnőtteknek szóló reklámokat a TikTokon és az Instagramon a gyerekek is látják.
A cég így próbálja kikerülni, hogy fizetnie kelljen az egyre nehezebb helyzetben levő médiafelületeknek a tartalmaikért.
A felhasználók nem tudták megkülönböztetni, mely adataikat használják fel hirdetésekhez, és melyeket ismerősök könnyebb megtalálásához.
Ki lehet-e valakit rúgni azért, amit a közösségi médiában ír? Meddig, mikor és hogyan korlátozhatja véleménynyilvánítási szabadságát a munkáltató? És kinek lesz jobb, ha a problémás netes posztok miatt valaki elveszti a munkáját?
Az EU és az angolszász piacok is meg akarják regulázni a legnagyobb közösségimédia-szolgáltatót, és a „big tech” egyéb jelentős cégeit. A szabályozási szándék világos, de a Facebook nem fogja könnyen adni magát, és a szabályok pontosan annyit fognak érni, amennyire betartatják őket, és büntetik a megszegésüket.
A katonai hatalomátvétel után egy napra blokkolták a netet, most törvénytervezettel szigorítanának, ami ellen a techcégek és civil szervezetek szólaltak fel.
A momentumos politikus szerint a Facebookot arra kéne kötelezni, hogy fizessen a felhasználóknak és a médiának is.
Minden ilyen tartalmat törölni fognak, függetlenül attól, hogy milyen nyelven íródott. Ezentúl például azt sem lehet majd állítani a platformon, hogy a vakcinák autizmust okoznak.
A katonai hatalomátvétel óta őrizetben az ország vezetői. Az ENSZ főtitkára szerint a puccsisták nem maradhatnak hatalmon.
A Facebook vezetője nem tudta lebeszélni az ausztrál kormányt arról, hogy a Google-lel együtt fizetniük kelljen a sajtónak.
Az algoritmus által túlreagált fedetlen mellbimbó és állítólagos gyűlöletbeszéd is volt a szóban forgó ügyek között.
Mark Zuckerberg szerint a felhasználók nem akarják, hogy a politikai viták jelentsék a facebookozást.
Varga Judit egy hete már belengette a közösségi médiumok szankcionálásának lehetőségét.
A bot elkérte az idősebb, oltatlan állampolgárok adatait, hogy a miniszterelnök felhívhassa őket.
A fideszes Pesti Srácok libsizős, tüncikézős anyaga az egyetem oldalának követőinél is kiverte a biztosítékot.
Több milliárd, Instagramra feltöltött képet és hashtaget elemezve az automata képaláírás részletesebben tudja elemezni a képeket.
Azt is bejelentette, hogy az Igazságügyi Minisztérium „társadalmi felmérést készít a Facebook-cenzúráról”.
Az illinois-i felhasználók fejenként 5 millió forintnyi kártérítést követeltek a jogaik megsértése miatt, ahhoz képest elég jól járt a Facebook.
Az algoritmus dél-koreai fiatal párok beszélgetéséből tanult.
Varsó így reagál Trump letiltására a közösségi oldalakról.
Donald Trump egyértelműen megsértette irányelveiket, tették hozzá.
A felhasználóknak nem tetszik, hogy a szolgáltatás februártól megosztja az adataikat az anyacég Facebookkal. A Signal és a Telegram a nagy nyertesek.
Nagy bejelentések, hatalmas kitálalások. Ismét alámerültünk a kattintásvadász címek mocsarában, hogy olvasóinknak ne kelljen.
Aki nem fogadja el februárig a megváltozott adathasználati szabályokat, az törölheti az alkalmazást.